Գիտական խորհրդի 9-րդ նիստը
Նոյեմբերի 7-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի գիտական խորհրդի 2022 թվականի 9-րդ նիստը: Օրակարգի հարցերի քննարկման արդյունքում գիտական խորհուրդը որոշեց փոփոխություններ և լրացումներ կատարել ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայում բակալավրի և մագիստրոսի կրթական ծրագրերով  ուսումնական գործընթացի կազմակերպման, «Ոստիկանական գործ» մասնագիտության «Պարեկ» որակավորման նախնական մասնագիտական կրթական ծրագրով պետական ամփոփիչ ատեստավորման (լրացուցիչ կրթական ծրագրով ամփոփիչ համալիր քննության) և պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի մասնագիտական գործունեության վարկանիշային գնահատման  կարգերում:
Գիտական խորհրդի կողմից որոշվեց տպագրության երաշխավորել ակադեմիայի քրեական իրավունքի և քրեաբանության ամբիոնի պայմանագրային հիմունքներով դասախոս Դ. Թումասյանի «Հայաստանի Հանրապետության քրեակատարողական իրավունք (ընդհանուր մաս)» ուսումնական ձեռնարկը, որի լույս տեսնելու պարագայում ընթերցողների լայն շրջանակը կկարողանա ընդգրկուն պատկերացում ունենալ ՀՀ քրեակատարողական իրավունքի ընդհանուր մասի վերաբերյալ:
Գիտական խորհրդի նիստն ամփոփվեց ակադեմիայի օպերատիվ հետախուզական գործունեության և քրեագիտության ամբիոնի դասախոս, ոստիկանության մայոր Ազատ Բագրատյանին դոցենտի գիտական կոչում շնորհելու վերաբերյալ հարցի քննարկմամբ:

IX заседание Ученого совета
7 ноября состоялось IX заседание Ученого совета Образовательного комплекса полиции РА 2022 года. В результате обсуждения вопросов повестки дня Ученый совет постановил: внести изменения и дополнения в порядок организации учебного процесса в Академии Образовательного комплекса полиции РА по образовательным программам бакалавриата и магистратуры, государственной итоговой аттестации по начальной профессиональной образовательной программе квалификации «Патруль» по специальности «Полицейское дело» (итоговый комплексный экзамен по дополнительной образовательной программе), а также изменения в категориях рейтинговой оценки профессиональной деятельности профессорско-преподавательского состава.
Ученый совет принял решение рекомендовать к печати учебное пособие «Уголовно-исполнительное право Республики Армения (общая часть)» преподавателя кафедры уголовного права и криминологии Академии Давида Тумасяна, в случае его выхода в свет широкий круг читателей сможет иметь полное представление об общей части уголовно-исполнительного права Республики Армения.
Заседание Ученого совета завершилось обсуждением вопроса о присвоении ученого звания доцента преподавателю кафедры оперативно-розыскной деятельности и криминологии Академии, майору полиции Азату Багратяну.