Ուսանողական խորհուրդը նոր նախագահ ունի
2021-2022 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակն ուսանողական խորհրդի համար սկսվեց աշխատանքային բուռն քննարկումներով՝ կապված ուսանողական խորհրդի ծրագրային դրույթների իրագործման և հետագա գործունեության հետ: Այս ամենին զուգահեռ՝ ուսանողական խորհրդի նախագահի հրաժարականն ուսանողական  խորհրդում առաջացրեց կառավարման ճգնաժամ: Ուխ նախագահ, ոստիկանության կապիտան, ակադեմիայի անվճար ուսուցման երկրորդ կուրսի սովորող Գագիկ Առաքելյանը հրաժարականի ելույթի ժամանակ հավելեց, որ ծանրաբեռնվածության պատճառով այլևս չի կարող ղեկավարել ուսանողական խորհուրդը, որի արդյունքում էլ ներկայացնում է իր հրաժարականը՝ հօգուտ ուսանողական խորհրդի:
Ուսանողական խորհրդում կառավարման ոլորտի ճգնաժամն հաղթահարելու համար նախագահի թեկնածու առաջադրվեց ակադեմիայի անվճար ուսուցման առաջին կուրսի սովորող, ոստիկանության կրտսեր սերժանտ Հարություն Հարությունյանի թեկնածությունը: Ընտրությունն իրականացվեց ուսանողական խորհրդի կանոնադրությանը համապատասխան՝ փակ գաղտնի քվեարկությամբ, որի արդյունքում Հ. Հարությունյանն ընտրվեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ուսանողական խորհրդի նախագահ:
Շնորհավորում ենք Հ. Հարությունյանին և ցանկանում ձեռքբերումներ և հաջողություններ նման դժվարին ու պատասխանատու ոլորտի ղեկավարությունն ստանձնելու համար:

У Студенческого совета новый руководитель
Второй семестр 2021-2022 учебного года для Студенческого совета начался с бурных рабочих дискуссий, связанных как с реализацией программных положений Студенческого совета и его дальнейшей деятельностью, так же и с имевшей место отставкой председателя Студенческого совета – все это привело к кризису управления в этом важном органе.
Бывший председатель студсовета, капитан полиции, курсант второго курса бесплатного обучения Академии Гагик Аракелян, представляя причины самоотвода, во время выступления объяснил, что больше не сможет руководить студенческим советом из-за большой загруженности, в результате чего и выдвигает на рассмотрение свою отставку в качестве председателя студенческого совета.
Для преодоления кризиса в сфере управления в Студенческом совете, в качестве кандидата в председатели была выдвинута кандидатура курсанта первого курса бесплатного обучения Академии, младшего сержанта полиции Арутюна Арутюняна. Выборы были проведены закрытым тайным голосованием, в соответствии с уставом Студенческого совета. Большинством голосов А. Арутюнян был избран председателем Студенческого совета Образовательного комплекса полиции РА.
Поздравляем А. Арутюняна и желаем отличных достижений и успехов в руководстве такой сложной и ответственной сферой.