Միջազգային կլոր-սեղան քննարկում
Ապրիլի 27-ին տեղի ունեցավ ՌԴ ՆԳՆ Կրասնոդարի համալսարանի կազմակերպած «Դեստրուկտիվ համայնքներում երիտասարդության ներգրավման պրոֆիլակտիկա» թեմայով միջազգային կլոր-սեղան առցանց քննարկում: Քննարկմանը մասնակցում էին ԱՊՀ երկրների շուրջ 8 բուհերի սովորողներ:
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրից մասնակցում էր ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատի առկա անվճար ուսուցման երկրորդ կուրսի սովորող, ոստիկանության սերժանտ Արմեն Աղաբեկյանը՝ ներկայացնելով «ՀՀ-ում դեստրուկտիվ համայնքներում երիտասարդության ներգրավման պրոֆիլակտիկա» թեմայով զեկույցը: Աշխատության գիտական ղեկավարն է ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի քոլեջի լեզուների ամբիոնի դոցենտ, մանկավարժական գիտությունների թեկնածու, ոստիկանության փոխգնդապետ Գալինա Ռուսակովան:
Ա. Աղաբեկյանն իր ելույթում առանձնացրեց ՀՀ-ում գործող դեստրուկտիվ համայնքների տեսակները՝ ներառելով նաև համացանցը:  Անդրադարձավ երիտասարդների վրա այդ կառույցների հոգեբանական բացասական ազդեցությանը, հետևանքներին և դրանց կանխման պրոֆիլակտիկային: Առաջարկեց նաև այն հակակշիռները, որոնք կպաշտպանեն երիտասարդներին դեստրուկտիվ կառույցների բացասական ազդեցություններից և՛ համացանցում, և՛ իրական կյանքում:

Международный научный круглый стол
27 апреля состоялся международный научный круглый стол на тему: «Профилактика вовлечения молодежи в деструктивные сообщества», организованный Краснодарским университетом МВД РФ. В обсуждении приняли участие учащиеся 8 вузов стран СНГ.
От Образовательного комплекса полиции РА участвовал студент второго курса бакалавриата юридического факультета Академии, сержант полиции Армен Агабекян. Он выступил с докладом на тему «Основные направления профилактики вовлечения молодежи в деструктивные сообщества в Республике Армения». Научным руководителем научной работы является доцент кафедры языков Колледжа Образовательного комплекса полиции РА, кандидат педагогических наук, подполковник полиции Галина Русакова.
А. Агабекян в своем выступлении выделил основные виды деструктивных сообществ, действующих в РА, затронул вопросы негативного психологического воздействия этих структур на молодежь, а также их последствия. Он также предложил ряд мероприятий по профилактике, которые смогли бы защитить молодежь от негативного воздействия деструктивных сообществ как в интернете, так и в реальной жизни.