Միջազգային կլոր-սեղան քննարկում
Ապրիլի 27-ին տեղի ունեցավ ՌԴ ՆԳՆ Կրասնոդարի համալսարանի կազմակերպած «Դեստրուկտիվ համայնքներում երիտասարդության ներգրավման պրոֆիլակտիկա» թեմայով միջազգային կլոր-սեղան առցանց քննարկում: Քննարկմանը մասնակցում էին ԱՊՀ երկրների շուրջ 8 բուհերի սովորողներ:
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրից մասնակցում էր ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատի առկա անվճար ուսուցման երկրորդ կուրսի սովորող, ոստիկանության սերժանտ Արմեն Աղաբեկյանը՝ ներկայացնելով «ՀՀ-ում դեստրուկտիվ համայնքներում երիտասարդության ներգրավման պրոֆիլակտիկա» թեմայով զեկույցը: Աշխատության գիտական ղեկավարն է ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի քոլեջի լեզուների ամբիոնի դոցենտ, մանկավարժական գիտությունների թեկնածու, ոստիկանության փոխգնդապետ Գալինա Ռուսակովան:
Ա. Աղաբեկյանն իր ելույթում առանձնացրեց ՀՀ-ում գործող դեստրուկտիվ համայնքների տեսակները՝ ներառելով նաև համացանցը:  Անդրադարձավ երիտասարդների վրա այդ կառույցների հոգեբանական բացասական ազդեցությանը, հետևանքներին և դրանց կանխման պրոֆիլակտիկային: Առաջարկեց նաև այն հակակշիռները, որոնք կպաշտպանեն երիտասարդներին դեստրուկտիվ կառույցների բացասական ազդեցություններից և՛ համացանցում, և՛ իրական կյանքում:

International round table discussion
On the 27th of April there was held international round table online discussion on “Prophylactics of youth engagement into destructive communities” arranged by Krasnodar University of MIA of RF. Learners of 8 HEI of CIS member states participated at the discussion.
The representative of the Educational Complex, the second year student of Bachelor degree of free based education of the Academy, police sergeant Armen Aghabekyan, introduced his speech on “Prophylactics of youth engagement into destructive communities in the Republic of Armenia”. The scientific supervisor of the report is Associate professor of the Chair of Languages of the College of the Educational Complex, PhD of Psychology, police lieutenant colonel Galina Rusakova.
- Aghabekyan mentioned various types of destructive communities in RA, including internet content as well. A. Aghabekyan mentioned about its negative psychological influence on young people, consequences, and preventive prophylactics. He suggested the counterbalances that could be able to protect them from negative influences within virtual and real life. Speech was appreciated much.