Գիտխորհրդի 5-րդ նիստը
Սույն թվականի ապրիլի 8-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի գիտական խորհրդի 2021 թվականի 5-րդ նիստը, որը խորհրդանշական էր․ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի կադրերի և ԱՀՏԱ բաժնի պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Գ․Կարապետյանը սահմանային տարիքը լրանալու, երկարամյա ծառայության կենսաթոշակին անցնելու կապակցությամբ ՀՀ ոստիկանության պետի հրամանով պարգևատրվեց հուշանվեր-ժամացույցով։ Հուշանվերը հանդիսավոր պայմաններում Գ․ Կարապետյանին հանձնեց Կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Մ․Բաբայանը։
Նիստը շարունակվեց օրակարգային  հարցերի քննարկմամբ, որի արդյունքում գիտական խորհուրդը որոշեց հաստատել Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության կրթահամալիրի սովորողների պրակտիկայի կազմակերպման և անցկացման կարգը, լրացում կատարվեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի գիտական խորհրդի կանոնակարգում, ՀՀ «ոստիկանական գործ» մասնագիտության «պարեկ» որակավորման նախնական մասնագիտական կրթական ծրագրով ուսուցման և դրան համապատասխան լրացուցիչ կրթական ծրագրով վերապատրաստման ընթացքում ստուգարքների և դիֆերենցված ստուգարքների անցկացման կարգում կատարվեց փոփոխություն, քննարկվեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում 2020 թվականին ռազմավարական պլանով կատարված աշխատանքների հաշվետվությունը և քննարկվեց պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի 2 ներկայացուցիչներին  դոցենտի գիտական կոչում շնորհելու հարցը:

The fifth session of the Scientific Council
On the 8th of April of this year the 5th meeting of Scientific Council of Educational Complex took place during 2021, which was symbolic: Deputy Head of Department of Human Resources, police captain G. Karapetyan reached to the age of pension, on the occasion of which she was awarded with souvenir-watch according to the order of Head of Police of RA. It was handed by the Head of Educational Complex, police major general M. Babayan.
The meeting was continued with agenda discussion, as a result of which the scientific council decided to certify the arrangement of Patrol Policing learners’ practice regulation, it was made amendments in the regulation of Scientific Council of Police Educational Complex of RA, it was also made amendments in the order concerning to checking and differentiated exams of preliminary vocational education for the qualification “Patroling” of the specialization “Policing” and its additional training projects, it was discussed reports made as a result of implemented works of strategic plan of Educational Complex for 2020, as well as it was discussed the issue for awarding two representatives of professoral-lecturing staff the rank of associate professor.