Գիտխորհրդի 5-րդ նիստը
Սույն թվականի ապրիլի 8-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի գիտական խորհրդի 2021 թվականի 5-րդ նիստը, որը խորհրդանշական էր․ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի կադրերի և ԱՀՏԱ բաժնի պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Գ․Կարապետյանը սահմանային տարիքը լրանալու, երկարամյա ծառայության կենսաթոշակին անցնելու կապակցությամբ ՀՀ ոստիկանության պետի հրամանով պարգևատրվեց հուշանվեր-ժամացույցով։ Հուշանվերը հանդիսավոր պայմաններում Գ․ Կարապետյանին հանձնեց Կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Մ․Բաբայանը։
Նիստը շարունակվեց օրակարգային  հարցերի քննարկմամբ, որի արդյունքում գիտական խորհուրդը որոշեց հաստատել Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության կրթահամալիրի սովորողների պրակտիկայի կազմակերպման և անցկացման կարգը, լրացում կատարվեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի գիտական խորհրդի կանոնակարգում, ՀՀ «ոստիկանական գործ» մասնագիտության «պարեկ» որակավորման նախնական մասնագիտական կրթական ծրագրով ուսուցման և դրան համապատասխան լրացուցիչ կրթական ծրագրով վերապատրաստման ընթացքում ստուգարքների և դիֆերենցված ստուգարքների անցկացման կարգում կատարվեց փոփոխություն, քննարկվեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում 2020 թվականին ռազմավարական պլանով կատարված աշխատանքների հաշվետվությունը և քննարկվեց պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի 2 ներկայացուցիչներին  դոցենտի գիտական կոչում շնորհելու հարցը:

Пятое заседание Учёного совета
8 апреля 2021 года состоялось 5-ое заседание Учёного совета Образовательного комплекса полиции РА, которое стало символичным. Заместитель начальника отдела по работе с кадрами и персоналом Образовательного комплекса полиции РА, полковник полиции Г.Карапетян, в связи с достижением предельного возраста и выходом на пенсию, за выслугу лет приказом начальника Полиции РА была награждена сувенирными часами. В торжественной обстановке памятный подарок Г.Карапетян вручил начальник Образовательного комплекса полиции РА, генерал-майор полиции М. Бабаян.
Заседание продолжилось обсуждением вопросов повестки дня. Учёный совет постановил утвердить порядок организации и проведения практики учащихся Образовательного комплекса полиции РА, также было внесено дополнение в регламент Учёного совета Образовательного комплекса полиции РА, связанный с изменением порядка проведения зачетов и дифференцированных зачетов в ходе обучения по предварительной профессиональной образовательной программе «Патруль» по специальности «Полицейское дело» и переподготовки по соответствующей дополнительной образовательной программе, был обсуждён отчет о проделанной работе по стратегическому плану на 2020 год в Образовательном комплексе полиции РА, а также вопрос присвоения учёнoго звания «доцент» двум представителям профессорско-преподавательского состава.