Դասընթաց ՝ «Ատելության հողի վրա կատարված հանցագործությունների դեմ պայքարն իրավապահ մարմիններում» թեմայով
Հունվարի 25-ից 27-ը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում կայացավ ԵԱՀԿ-ի ԺՀՄԻԳ-ի կողմից կազմակերպված «Ատելության հողի վրա կատարված հանցագործությունների դեմ պայքարն իրավապահ մարմիններում» թեմայով դասընթաց։
Բացման խոսքով հանդես եկավ Կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մ․ Մուրադյանը։ Ողջունելով փորձագետներին և դասընթացի մասնակիցներին՝ նա նշեց, որ ՀՀ ոստիկանության ղեկավարությունը բարձր է գնահատում ոստիկանության և ԵԱՀԿ-ի միջև առկա համագործակցությունը, և հույս հայտնեց, որ այն կնպաստի ատելության հողի վրա կատարված հանցագործությունների դեմ պայքարի արդյունավետության բարձրացմանը։
Դասընթացը վարում էին ԵԱՀԿ  ԺՀՄԻԳ Ատելության հողի վրա կատարված հանցագործությունների դեմ պայքարի հարցերով խորհրդական Վիկտոր Կունդրակը, Բելգիայի ոստիկանության սպա, դասընթացավար Կրիստոֆ  Դե Բուսերը և ԵԱՀԿ  ԺՀՄԻԳ-ի կողմից սերտիֆիկացված դասընթացավար Հասմիկ Պետրոսյանը։
Եռօրյա դասընթացի ընթացքում ոստիկանության ծառայողները ծանոթացան ատելության դեմ պայքարի արտասահմանյան փորձին, քննության ընթացակարգերին և ուսումնասիրեցին ՀՀ-ում գրանցված նմանօրինակ դեպքերի մանրամասները։  Վերապատրաստման վերջին օրը բոլոր մասնակիցներին սերտիֆիկատներ հանձնվեցին։

From January 25 to 27, the training course on “Combating hate crimes in law enforcement agencies” was held at the Police Educational Complex of the Republic of Armenia, organized by OSCE TAHCLE.
Opening speech was made by the Head of Educational Complex, police colonel M. Muradyan. Greeting to the experts and course participants, he emphasized that the leadership highly appreciates current cooperation between OSCE and Police and hoped that it would promote to countering crime.
The training was organized by Advisor on Countering Hate Crime of OSCE TAHCLE Viktor Kundrak, police officer, trainer Kristof de Buysere and certified trainer by OSCE TAHCLE Hasmik Petrosyan.
During three days training course, police officers got acquainted with countering Hate crime experience, examination process and studied details of analogue cases, recorded in RA. On the last training day all participants got certificates.