Ավարտվեց «Երկխոսության ոստիկանություն» թեմայով երկշաբաթյա վերապատրաստման դասընթացը
Մայիսի 12-ին ամփոփվեց «Երկխոսության ոստիկանություն» թեմայով երկշաբաթյա վերապատրաստման դասընթացը:  ԵԱՀԿ քարտուղարության աջակցությամբ կազմակերպված դասընթացին մասնակցեցին ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների  ծառայողներ: Դասընթացի ընթացքում ՀՀ ոստիկանության ներկայացուցիչները ծանոթացան քաղաքացիների հետ երկխոսելու շվեդական փորձին, մասնավորապես՝ դրանք արդյունավետ կիրառելու տեխնիկային, մեթոդներին ու պրակտիկ իրավիճակների լուծումներին:
Ամփոփմանը ներկա էին ՀՀ ոստիկանության շտաբի պետ, ոստիկանության գնդապետ Արմեն Մկրտչյանը, Կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մ. Մուրադյանը, Շտաբի միջազգային համագործակցության վարչության պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Արմեն Սեդրակյանը, ՀՀ-ում Շվեդիայի Թագավորության դեսպանության փոխդեսպան, խորհրդական Անիկա Նորդին Ջայավարդենան, ԵԱՀԿ ծրագրերի ազգային համակարգող Ռուզաննա Բաղդասարյանը և փորձագետ-դասընթացավարներ  Կարլ Յոհան Ահլստրոմն ու Տանյա Վիկլունդը:
ՀՀ ոստիկանության շտաբի պետ, ոստիկանության գնդապետ Արմեն Մկրտչյանը շնորհակալություն հայտնեց դասընթացի կազմակերպիչներին և մասնակիցներին՝ նշելով, որ այս միջոցառումն առանցքային ու կարևոր նշանակություն ունի ոստիկանության համար, քանի որ օգնում է մասնագիտական գործառույթներն իրականացնել է՛լ ավելի բարձր արդյունավետությամբ: Ապագայում, ըստ շտաբի պետի, նախատեսվում է ՀՀ ոստիկանության կազմում ունենալ տվյալ ոլորտին առնչվող ստորաբաժանում, իսկ դասընթացի ընթացքում ձեռք բերված գիտելիքները, հմտություններն ու կարողություններն օգտակար կլինեն դրանում:
ՀՀ-ում Շվեդիայի Թագավորության դեսպանության փոխդեսպան, խորհրդական Անիկա Նորդին Ջայավարդենան շնորհավորելով դասընթացի կազմակերպիչներին ու մասնակիցներին նման արդյունավետ աշխատանք կատարելու համար, ոստիկանության հետ համագործակցությունը շարունակելու պատրաստակամություն հայտնեց:
Դասընթացավարներից Կարլ Յոհան Ահլստրոմն էլ ընդգծեց, որ քննարկումները բավական հետաքրքիր էին և արդյունավետ: Նա նաև շնորհակալություն հայտնեց ՀՀ ոստիկանությանն ու Կրթահամալիրին՝ դասընթացն այսչափ բարձրորակ  կազմակերպելու համար:

Training course on “Dialogue policing” was over
On the 12th of May the training course on “Dialogue policing” was over. Police officers of several police subdivisions of Police of RA took participation in the training course, arranged by OSCE secretariat. During the training course representatives of Police of RA were acquainted with Swedish experience in the field of police communication with citizens, especially, its useful technics, methodology and practice-based problem solving.
Head of the Headquarter of Police of RA, police colonel Armen Mkrtchyan, Head of the Educational Complex, police colonel Manuk Muradyan, Deputy Head of International Cooperation department of the Headquarter, police colonel Armen Sedrakyan, Deputy Head of the Mission, Counsellor of the embassy of the Kingdom of Sweden to Yerevan, OSCE national program coordinator Ruzanna Baghdasaryan and expert-trainers Tanja Viklund and Karl Johan Ahlstrom participated in the closing ceremony.
Head of the Headquarter, police colonel Armen Mkrtchyan expressed his gratitude to the organizers and participants of the training course and mentioned that the given event is very essential and important for the Police, as it helps to realize professional functions more productively. According to Head of the Headquarter, it is intended to create special subdivision concerning to the given field, and knowledge, skills and capacities, gained during the training will be useful for that initiative.
Deputy Head of the Mission, Counsellor of the embassy of the Kingdom of Sweden to Yerevan gave her gratitude to the organizers and participants of the training for such a fruitful implementation and hoped that the cooperation with the Police of RA will be continued.
Trainer Karl Johan Ahlstrom emphasized that discussions were quite interesting and productive. He also thanked to the Police of RA and Educational Complex for such high-level arrangement of the training course.