Դասախոսություն Օրյոլի իրավաբանական ինստիտուտի սովորողների համար
Համագործակցությունը շարունակվում է․ ՀՀ ոստիկանության ՈւՄ միջազգային համագործակցության և ՏՏ ներդրման բաժնի նախաձեռնությամբ այս անգամ ՌԴ ՆԳՆ Օրյոլի իրավաբանական ինստիտուտի 3-րդ կուրսի սովորողների համար դասախոսություն էր պատրաստել Ակադեմիայի ՕՀԳ և քրեաբանության ամբիոնի դոցենտ, ոստիկանության գնդապետ Ա․Սահակյանը ՝ «Ընտանեկան բռնությունը որպես սոցիալական խնդիր» թեմայով։
Հանդիպման մեկնարկին ողջույնի խոսքով հանդես եկավ Ակադեմիայի պետի տեղակալ,  ի․գ․թ դոցենտ, ոստիկանության գնդապետ Ա․Հովհաննիսյանը։ Նա, կարևորելով ընտրված թեմայի արդիականությունը, նշեց, որ այս արատավոր խնդրի շուրջ անվերջ պայքարել է պետք, որից հետո խոսքը փոխանցեց Օրյոլի իրավաբանական ինստիտուտի պետի տեղակալ, ի․գ․թ․ դոցենտ, ոստիկանության գնդապետ Ա․Բուլիժկինին, որը ևս կարևորեց դասախոսության թեման և ավելացրեց, որ շատ կարևոր է իրավապահ համակարգի  ճիշտ և համակարգված աշխատանքն  արատավոր երևույթի դեմ պայքարելու համար։
Դասախոսության ավարտին մասնակիցները բանախոսին ուղղեցին թեմային առնչվող հարցեր, եղան քննարկումներ ոլորտում առկա խնդիրների և դրանց լուծման տարբերակների վերաբերյալ։

A lecture for the students of the Oryol Law institute
Crime is ongoing: by the initiative of the International Cooperation and IT division of Education and Methodical Department of the Educational Complex of Police of RA, it was arranged a lecture on “Domestic violence as a social issue” for the third-year students of Oryol Law institute of MIA of RF, conducted by an Associate professor at the Chair of Criminal intelligence activity and Criminalistics, police colonel A. Sahakyan.
At the beginning of Deputy Head of the Academy, Associate professor, Ph.D. in Law, police colonel A. Hovhannisyan had a welcoming speech. He emphasized the significance of the topic actuality, mentioned that the defective problem must be countered and then speech was given to the Deputy Head of Oryol Law institute, associate professor, Ph.D. in Law, police colonel A. Bilijkin, who also emphasized the significance of lecture topic and mentioned the importance of structural and appropriate ways of countering defective phenomena within law enforcement agencies.
At the end of the lecture, the participants raised and discussed a lot of issues concerning the given topic with appropriate solutions.