Դասախոսություն Օրյոլի իրավաբանական ինստիտուտի սովորողների համար
Համագործակցությունը շարունակվում է․ ՀՀ ոստիկանության ՈւՄ միջազգային համագործակցության և ՏՏ ներդրման բաժնի նախաձեռնությամբ այս անգամ ՌԴ ՆԳՆ Օրյոլի իրավաբանական ինստիտուտի 3-րդ կուրսի սովորողների համար դասախոսություն էր պատրաստել Ակադեմիայի ՕՀԳ և քրեաբանության ամբիոնի դոցենտ, ոստիկանության գնդապետ Ա․Սահակյանը ՝ «Ընտանեկան բռնությունը որպես սոցիալական խնդիր» թեմայով։
Հանդիպման մեկնարկին ողջույնի խոսքով հանդես եկավ Ակադեմիայի պետի տեղակալ,  ի․գ․թ դոցենտ, ոստիկանության գնդապետ Ա․Հովհաննիսյանը։ Նա, կարևորելով ընտրված թեմայի արդիականությունը, նշեց, որ այս արատավոր խնդրի շուրջ անվերջ պայքարել է պետք, որից հետո խոսքը փոխանցեց Օրյոլի իրավաբանական ինստիտուտի պետի տեղակալ, ի․գ․թ․ դոցենտ, ոստիկանության գնդապետ Ա․Բուլիժկինին, որը ևս կարևորեց դասախոսության թեման և ավելացրեց, որ շատ կարևոր է իրավապահ համակարգի  ճիշտ և համակարգված աշխատանքն  արատավոր երևույթի դեմ պայքարելու համար։
Դասախոսության ավարտին մասնակիցները բանախոսին ուղղեցին թեմային առնչվող հարցեր, եղան քննարկումներ ոլորտում առկա խնդիրների և դրանց լուծման տարբերակների վերաբերյալ։

Лекция для учащихся Орловского юридического института
Сотрудничество продолжается: на этот раз по инициативе отдела международного сотрудничества и внедрения ИТ Образовательного комплекса полиции РА для учащихся 3-го курса Орловского юридического института МВД РФ доцентом кафедры ОРД и криминалистики Академии Образовательного комплекса полиции полковником полиции А. Саакяном была подготовлена лекция на тему: «Домашнее насилие как социальная проблема».
В начале онлайн-встречи с приветственным словом выступил заместитель начальника Академии, к. ю. н. доцент, полковник полиции А. Оганесян. Подчеркнув актуальность выбранной темы, он отметил, что с этой порочной проблемой нужно бороться постоянно, после чего передал слово заместителю начальника Орловского юридического института, к. ю. н. доценту, полковнику полиции А. Булыжкину, который также подчеркнул важность выбранной для лекции темы и добавил, что для борьбы с данным порочным явлением очень важна правильная и скоординированная работа всей правоохранительной системы.
В конце лекции участники задали лектору вопросы, связанные с темой. Были обсуждены существующие в сфере проблемы и варианты их решения.