Չինաստանի Ժողովրդական Հանրային անվտանգության համալսարանի 13-րդ միջազգային ոստիկանական առցանց ֆորումին մասնակցեց նաև Կրթահամալիրը
Չինաստանի Ժողովրդական Հանրային անվտանգության համալսարանի նախաձեռնությամբ ապրիլի 19-ից 21-ը կայացավ  «Իրավապահ համակարգը և ոստիկանության ու հասարակության փոխհարաբերությունները» թեմայով ոստիկանական միջազգային 13-րդ ֆորումը։
Միջոցառմանը մասնակցում էին 20 երկրների ոստիկանական հաստատությունների ներկայացուցիչներ, որոնցից 58-ը հանդես եկավ ելույթով։
Մասնակիցներին ողջունեց ՉԺՀ hանրային անվտանգության համալսարանի պետ, պրոֆեսոր Ցաո Շիքուանը՝ նշելով, որ այս միջոցառումը միտված է լավագույն փորձը,  ձեռքբերումները փոխանակելու և է՛լ ավելի ամրապնդելու արդեն իսկ առկա սերտ համագործակցությունը։
ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության կրթահամալիրն առցանց եղանակով ներկայացնում էին Կրթահամալիրի պետ, ի․գ․թ․, դոցենտ, ոստիկանության գնդապետ Մանուկ Մուրադյանը, Ակադեմիայի վարչական իրավունքի և ոստիկանության  վարչական գործունեության ամբիոնի պետ, իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, ոստիկանության մայոր Գարիկ Խուդոյանը, Ակադեմիայի առկա անվճար ուսուցման երրորդ կուրսի սովորող, ոստիկանության սերժանտ Գեռա Սիրադեղյանը, երկրորդ կուրսի սովորող, ոստիկանության սերժանտ Անգելինա Հովհաննիսյանը։
Մ․ Մուրադյանը հանդես եկավ «ՀՀ-ում ոստիկանության և հասարակության միջև փոխհամագործակցության վերաբերյալ որոշ հիմնահարցեր» թեմայով զեկույցով։ Անդրադարձ կատարվեց ոստիկանության և հասարակության միջև առկա համագործակցության կարևորությանը, այն է՛լ ավելի ամրապնդելուն միտված քայլերին և այլ հիմնախնդիրներին։
Զեկույցով հանդես եկավ նաև Գ․ Խուդոյանը՝ ներկայացնելով ոստիկանության և քաղաքացիների միջև ներդաշնակ փոխհամագործակցություն ստեղծելու վերաբերյալ հիմնահարցերը։

В XIII Международном полицейском онлайн-форуме Китайского университета народной общественной безопасности принял участие также Образовательный комплекс
По инициативе Университета народной общественной безопасности Китая с 19 по 21 апреля состоялся XIII международный полицейский форум на тему: «Правоохранительная система и взаимоотношения полиции и общества».
В мероприятии приняли участие представители полицейских учреждений из 20 стран, 58 из которых выступили с докладами.
Участников поприветствовал начальник университета общественной безопасности КНР, профессор Цао Шикуан, отметив, что это мероприятие направлено на обмен лучшим опытом, достижениями и еще большее укрепление уже существующего тесного сотрудничества.
Образовательный комплекс полиции МВД РА в режиме онлайн представляли начальник Образовательного комплекса, к. ю. н., доцент, полковник полиции Манук Мурадян, начальник кафедры административного права и административной деятельности полиции Академии, к. ю. н., майор полиции Гарик Худоян, учащаяся третьего курса очного бесплатного обучения Академии, сержант полиции Гера Сирадегян и учащаяся второго курса, сержант полиции Ангелина Оганесян.
М. Мурадян выступил с докладом на тему: «Некоторые вопросы взаимодействия между полицией и обществом в РА». Были затронуты важность сотрудничества между полицией и обществом, отмечены шаги, направленные на его дальнейшее укрепление, и другие проблемы.
С докладом выступил также Г. Худоян, представив основные вопросы, касающиеся создания гармоничного взаимодействия между полицией и гражданами.