Կրթահամալիրի պատվիրակությունը մասնակցեց ԱՄՆ-ում Իրավապահ մարմինների ղեկավարների միջազգային ասոցիացիայի համաժողովին
Կրթահամալիրի պատվիրակությունը մասնակցեց ԱՄՆ-ում   Իրավապահ մարմինների ղեկավարների միջազգային ասոցիացիայի համաժողովին
Մայիսի 14-ից 22-ը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պատվիրակությունը ՀՀ ոստիկանության պետի հրամանով և ԱՄՆ արդարադատության դեպարտամենտի միջազգային քրեական հետաքննությունների վերապատրաստման աջակցության ծրագրի (ICITAP) օժանդակությամբ գործուղվել էր ԱՄՆ Տեխաս նահանգի Ֆորտ-Ուերտ քաղաք՝ Իրավապահ մարմինների ղեկավարների միջազգային ասոցիացիայի (IADLEST) հերթական տարեկան համաժողովին մասնակցելու նպատակով:
Պատվիրակության կազմում էին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մանուկ Մուրադյանը, Կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության փոխգնդապետ Միսակ Մարկոսյանը և Կրթահամալիրի ուսումնական կենտրոնի պետ, ոստիկանության գնդապետ Արմեն Սուքիասյանը: Համաժողովին մասնակցել են նաև ԱՄՆ արդարադատության դեպարտամենտի միջազգային քրեական հետաքննությունների վերապատրաստման աջակցության ծրագրի (ICITAP) Հայաստանի գրասենյակի ներկայացուցիչները:
Համաժողովի ընթացքում քննարկվել են իրավապահ մարմիններում առաջնորդության, ոստիկանության աշխատակիցների հոգեկան առողջության և ֆիզիկական պատրաստականության ստանդարտների, մարդկանց թրաֆիքինգի վերաբերյալ գործերով քննության ընթացքում զոհակենտրոն մոտեցման,  սցենարների վրա հիմնված ուսուցման մեթոդաբանության և այլնի վերաբերյալ հարցեր:
Կրթահամալիրի պատվիրակությունն այցելել է նաև ԱՄՆ Տեխաս նահանգի Հյուստոն քաղաքի ոստիկանության ակադեմիա, որտեղ հանդիպում է ունեցել Հյուստոնի ոստիկանության դեպարտամենտի ղեկավարի, ինչպես նաև ակադեմիայի անձնակազմի հետ, ծանոթացել ակադեմիայի ենթակառուցվածքներին, տեխնիկական հագեցվածությանը, իրականացվող ուսումնական ծրագրերին, դասավանդման մեթոդաբանությանը, ներկա են գտնվել մի շարք տեսական և գործնական պարապմունքներին:

The delegation of the Educational Complex participated in the conference of International association of leaders of law enforcement agencies
From 14-22 of May the delegation of the Educational Complex of Police of the Republic of Armenia had a business trip to the city Fort Worth of the State of Texas of the USA in order to participate in the annual conference of the International association of leaders of law enforcement agencies (IALDEST) by the order of the Head of Police of RA and with support of ICITAP (International criminal investigative training assistance program).
Delegation members were Head of the Educational Complex of Police of RA, police colonel Manuk Muradyan, the first Deputy Head of the Educational Complex, police lieutenant colonel Misak Markosyan and Head of the Training Center, police colonel Armen Sukiasyan, as well as representatives of ICITAP Armenian office. During the conference the discussions were held on leadership in the law enforcement field, psychological health of police officers and criteria of physical preparedness, victim-centered approaches while investigating cases of Human Trafficking, scenario-based education methodology and several other issues.
Delegation of the Educational Complex visited the Police Academy of the city Houston of Texas of the USA, meeting with the Head of the Police Department of Houston, as well as with the staff of the Academy, getting acquainted with the subdivisions of the Academy, technical equipment, ongoing training programs, teaching methodology, as well as presented at the theoretical and practical lessons.