Հետաքննությունների դաշնային բյուրոյի ներկայացուցիչը Կրթահամալիրում
Մարտի 17-ին  ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր էին այցելել ԱՄՆ Հետաքննությունների դաշնային բյուրոյի իրավական կցորդ  Հիդեր Բերգին և ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության Թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ համագործակցության ծրագրի փորձագետ Մարիցա Հովհաննիսյանը։
Հյուրերին դիմավորեցին  ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մ․Մուրադյանը և Կրթահամալիրի ղեկավար կազմը:
Հյուրերը Կրթահամալիրում էին  «Կանայք ոստիկանության համակարգում» թեմայի շրջանակներում  սովորողների հետ հանդիպելու նպատակով, որի ընթացքում բազմաթիվ հարցերի հետ մեկտեղ քննարկվեցին նաև ուսումնական գործընթացի կազմակերպման և փորձի փոխանակման հարցերը։
Հիդեր Բերգին նախ խոսեց իր փորձից, պատմեց, թե ինչ դժվարությունների է բախվել առօրյա աշխատանքի ժամանակ, նաև կիսվեց առաջացած դժվարությունների հաղթահարման  նրբություններով և առանձնահատկություններով։
Հ․Բերգին, որը բազմամյա փորձառություն ունի, ներկայացնելով կանանց դերն ու նշանակությունն ուժային կառույցներում, նշեց, որ կանայք ներգրավված են տարբեր ծառայություններում․ կան կին ծառայողներ, որոնք զբաղեցնում են ղեկավար պաշտոններ և բնավ չեն զիջում տղամարդ ծառայողներին։
Հանդիպման ընթացքում տեղի ունեցավ քննարկում, որի ժամանակ Կրթահամալիրի սովորողները բազմաթիվ հարցեր ուղղեցին բանախոսին։
Կրթահամալիրի պետն էլ իր հերթին բարձր գնահատեց ՀՀ ոստիկանության  և ԱՄՆ Հետաքննությունների Դաշնային Բյուրոյի համագործակցությունը և հույս հայտնեց, որ գործընկերային հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ ու ամրապնդվել:

Представитель Федерального бюро расследований в Образовательном комплексе
17 марта Образовательный комплекс полиции РА посетили правовой атташе Федерального бюро расследований США Хидер Берг и эксперт программы по борьбе с наркотиками и правоохранительному сотрудничеству Посольства США в РА Марица Ованнисян.
Гостей встретили начальник Образовательного комплекса полиции РА, полковник полиции М. Мурадян и руководящий состав Образовательного комплекса.
Гости прибыли в Образовательный комплекс для встречи с учащимися в рамках темы «Женщины в системе полиции», в ходе которой наряду с многочисленными вопросами были обсуждены и направления организации учебного процесса и обмена опытом.
Хидер Берг сначала рассказала о своем опыте, более подробно остановившись на том, с какими трудностями сталкивалась она во время повседневной работы, а также поделилась тонкостями и особенностями их преодоления.
Имея многолетний опыт службы, госпожа А. Бергин, представила роль и значение женщин в силовых структурах, отметив, что женщины вовлечены в работу различных служб. Она отметила тот факт, что есть женщины-служащие, занимающие руководящие должности и отнюдь ни в чем не уступающие служащим-мужчинам.
В ходе встречи состоялось обсуждение, в ходе которого учащиеся Образовательного комплекса задали госпоже Бергин множество вопросов.
Начальник Образовательного комплекса, в свою очередь, высоко оценил сотрудничество Полиции РА и Федерального бюро расследований США и выразил надежду, что партнерские отношения продолжат развиваться и укрепляться.