Վերադառնալ20.01.2016
Արևելյան գործընկերության ոստիկանական համագործակցության ծրագրի շրջանակներում սույն թվականի հունվարի 18-ից 20-ը Լեհաստանի Ներքին գործերի նախարարության փորձագետներ Յացեկ Խորոշկևիչը և Եժի Կոշինսկին հյուրընկալվել էին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր՝ «Անդրսահմանային տնտեսական հանցագործությունների նոր մեթոդների ուսումնասիում» թեմայով դասընթաց անցկացնելու նպատակով:
Դասընթացին մասնակցում էին ՀՀ ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումների, ինչպես նաև կրթահամալիրի ներկայացուցիչները:
Փորձագետները հանդիպում ունեցան ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհաննես Վարյանի և պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի հետ: Դասընթացի ավարտին մասնակիցներին հանձնվեցին հավաստագրեր:

Polish experts are again at the Educational Complex
18 to 20 June 2016 - Within the framework of the Eastern Partnership Police Cooperation Program, RoA Police Educational Complex hosted Yacek Horoshkiewich and Yerzy Kosinski, experts of the Polish Ministry of Internal Affairs, to conduct a workshop on “Study of New Methods of the Cross-border Economic Crimes”.
Representatives of the RoA Police relevant departments as well as the Educational Complex attended the workshop.
The experts had a meeting with Lieutenant General Hovh. Varyan, Head of the RoA Police Educational Complex, as well as faculty members. At the end of the workshop the participants were awarded certificates.