Վերադառնալ20.01.2016
Արևելյան գործընկերության ոստիկանական համագործակցության ծրագրի շրջանակներում սույն թվականի հունվարի 18-ից 20-ը Լեհաստանի Ներքին գործերի նախարարության փորձագետներ Յացեկ Խորոշկևիչը և Եժի Կոշինսկին հյուրընկալվել էին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր՝ «Անդրսահմանային տնտեսական հանցագործությունների նոր մեթոդների ուսումնասիում» թեմայով դասընթաց անցկացնելու նպատակով:
Դասընթացին մասնակցում էին ՀՀ ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումների, ինչպես նաև կրթահամալիրի ներկայացուցիչները:
Փորձագետները հանդիպում ունեցան ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհաննես Վարյանի և պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի հետ: Դասընթացի ավարտին մասնակիցներին հանձնվեցին հավաստագրեր:

Эксперты из Польши вновь в Образовательном комплексе
С 18-го по 20-ое января 2016 года, в рамках программы полицейского сотрудничества Восточного партнерства, эксперты МВД Польши - Ежи Кошински и Яцек Хорошкевич, посетили Образовательный комплекс полиции РА с целью проведения семинара на тему "Новые методы исследований транснациональных экономических преступлений".
В семинаре участвовали сотрудники соответствующих подразделений полиции РА, а также представители Образовательного комплекса.
Эксперты встретились с начальником Образовательного комплекса полиции РА, генерал-лейтенантом О.Варьяном и профессорско-преподавательским составом.