ԿՐԹԱՀԱՄԱԼԻՐԻ ԾԱՌԱՅՈՂՆԵՐԸ ԵՐԵԽԱՆԵՐԻ ԱՋԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ԿԵՆՏՐՈՆՈՒՄ
Հոկտեմբերի 20-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի իրա­վա­գի­տու­թյան ֆա­կուլ­տետի բակալավրիատի առկա անվճար ուսուցման 4-րդ կուրսի սո­վո­րող­նե­րի «Ըն­տա­նի­քում բռնության և անչափահասների կողմից կատարվող իրավախախտումների կան­խար­գելումը» առար­կա­յի գործնական պարապմունքը՝ ՀՀ ոստիկանության կրթա­համալիրի ակա­դե­մի­այի ՕՀԳ և քրեա­գի­տու­թյան ամբիոնի դոցենտ, ոս­տի­­կանության գնդապետ Ա.Սահակյանի կողմից անցկացվեց Հայաստանի Հան­­րա­պե­տու­թյան հա­յ օգ­նու­թյան ֆոնդի երե­խաների աջակ­ցու­թյան կենտրոնում՝ նպատակ ունենալով  ամրապնդել սովորողների ձեռք բերած տեսական գիտելիքները։
Գործնական պարապմունքի ժամանակ սովորողներին ներկայացվեցին այն հանգամանքները, որոնք պատ­­ճառ են դառ­նում ՀՕՖ-ի երեխա­ների աջակցության կենտրոնում անչափահասների հայտնվե­լուն: Դրանք առա­վե­լապես ընտա­նիք չունեցող, անապաստան մնացած, լքված, մու­րաց­կա­նությամբ զբաղվող կամ բռնու­թյան ենթարկված երեխաներ են, որոնք նաև ձեռք են բերել վարքագծի շեղումներ: Սո­վորողների ուշա­­դրությունը հրավիրվեց կենտ­րո­նում երեխաներին տրամադրվող տարբեր ծառայությունների մա­տուց­ման ձևերին՝ ոս­­­տիկանության իրավական  ծառայություն, բուժօգ­նություն, հոգեբանական աջակցություն, հա­կա­սթրե­սա­յին թերապիա և այլն:
Սովորողները տեղում համոզվեցին ոստիկանության աշխատակցի՝ տվյալ գործընթացում ունեցած առանց­քային դերակատարման մեջ:

Police officers of the Educational Complex at the Center for Supporting Children
On the 20th of October the practical lesson on “Prevention of Domestic violence and Minors’ crime” was held at the Children’s Supporting center of Armenian fund with the initiative of Associate professor of the Chair of Criminal Intelligence and Criminalistics of the Academy of the Police Educational Complex of RA, police colonel A. Sahakyan for the students of the 4th grade of Law faculty of the Academy of Bachelor Degree of free based and full-time education in order to strengthen previously gained theoretical knowledge.
The students were introduced the reasons why minors live at the Children’s Supporting Center of Armenian Fund. These minors mostly don’t have families, are homeless, practicing in begging, or being violated, and who have already gained behavioral deviations. Students’ attention was invited on various types of services for Children: police legal services, medical aid, psychological support, ant stress therapy and etc.