Խորհրդի նիստ Կրթահամալիրում
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում հունվարի 22-ին տեղի ունեցավ խորհրդի  նիստ՝ ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Տ. Եսայանի նախագահությամբ:
Հանդիպման սկզբին Տ․ Եսայանը հրապարակեց խորհրդի նիստի օրակարգը՝  ըստ որի քննարկվեցին  ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի՝ 2019թ. տարեկան կատարած աշխատանքների հաշվետվությունները:
Զեկույցներով հանդես եկան Կրթահամալիրի պետի տեղակալները և ստորաբաժանումների ղեկավարները։
Ամփոփելով 2019 թվականի ընթացքում ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի տարեկան կատարած աշխատանքները՝ ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Տ. Եսայանը հանձնարարեց քննարկումներ և աշխատանքներ իրականացնել Կրթահամալիրի դասախոսական կազմի վերապատրաստման կազմակերպման և թափուր հաստիքների համալրման ուղղությամբ:

Board meeting at the Educational Complex
On 22th of January, 2020 there was took place a board meeting at the Educational Complex of Police of RA with the leadership of Deputy Head of Police of RA, police colonel T. Yesayan.
At the beginning of the meeting, T. Yesayan announced of the agenda on board meeting, according to which, the reports on implemented annual works during 2019 of Educational Complex of Police of RA were discussed.
Deputy Heads of Educational Complex and Heads of the subdivisions presented their reports.
Summing up the implemented annual works of Educational Complex of Police of RA of 2019, Deputy Head of Police of RA, police colonel T. Yesayan assigned to organize discussions and works for the training arrangement of lecturing staff of Educational Complex and for the recruitment of free vacancies.