Խորհրդի նիստ Կրթահամալիրում
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում հունվարի 22-ին տեղի ունեցավ խորհրդի  նիստ՝ ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Տ. Եսայանի նախագահությամբ:
Հանդիպման սկզբին Տ․ Եսայանը հրապարակեց խորհրդի նիստի օրակարգը՝  ըստ որի քննարկվեցին  ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի՝ 2019թ. տարեկան կատարած աշխատանքների հաշվետվությունները:
Զեկույցներով հանդես եկան Կրթահամալիրի պետի տեղակալները և ստորաբաժանումների ղեկավարները։
Ամփոփելով 2019 թվականի ընթացքում ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի տարեկան կատարած աշխատանքները՝ ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Տ. Եսայանը հանձնարարեց քննարկումներ և աշխատանքներ իրականացնել Կրթահամալիրի դասախոսական կազմի վերապատրաստման կազմակերպման և թափուր հաստիքների համալրման ուղղությամբ:

Заседание Совета в образовательном комплексе
22 января в Образовательном комплексе Полиции РА, под председательством заместителя начальника Полиции РА, полковника полиции Тиграна Есаяна состоялось заседание совета.
В начале встречи, согласно оглашенной повестке заседания совета, были обсуждены вопросы, связанные с деятельностью Образовательного комплекса полиции РА в 2019 году, заслушаны отчеты о проделанной работе.
С докладами выступили заместители начальника и руководители подразделений Образовательного комплекса.
Подводя итоги работы Образовательного комплекса полиции РА за 2019 год, заместитель начальника Полиции РА, полковник полиции T.Есаян поручил обсудить, спланировать и провести работу по организации переподготовки преподавательского состава Образовательного комплекса, а также пополнению вакантных должностей.