Իտալիայի դեսպանության ներկայացուցիչներն այցելեցին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր
Միջազգային կապերի զարգացման ծրագրի շրջանակներում մարտի 3-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր էին այցելել  Իտալիայի ֆինանսական ոստիկանության բրիգադի գեներալ Մաուրիցիո Մուսկարան և Հայաստանում Իտալիայի փոխդեսպան տիկին Աննառոզա Կոլանջելոն։
Հյուրերին ընդունեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Մ․Բաբայանը։ Հանդիպմանը մասնակցում էին նաև կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության փոխգնդապետ Մ․Մարկոսյանը, ուսումնամեթոդական և զարգացման վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ Գ․Գևորգյանը, ուսումնական կենտրոնի պետ, ոստիկանության գնդապետ Ա․Սուքիասյանը և միջազգային համագործակցության և ՏՏ ներդրման բաժնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Գ․Դավթյանը։
Կրթահամալիրի պետը, ողջունելով հյուրերին, ներկայացրեց կրթահամալիրի կառուցվածքը, իրականացվող կրթական և զարգացման ծրագրերը։ Ներկայացվեցին նաև ոստիկանության ծառայողների վերապատրաստման գործընթացի առանձնահատկությունները։
Մ․Մուսկարան իր հերթին ներկայացրեց Իտալիայի ֆինանսական ոստիկանության գործառույթների շրջանակն ու կառուցվածքը և հրավիրեց կրթահամալիրի պետին այցելելու Իտալիայի ֆինանսական ոստիկանության ուսումնական հաստատություններ։
Հանդիպման ավարտին համագործակցությունն ակտիվացնելու նպատակով կողմերը շփումները պարբերական դարձնելու նախնական համաձայնություն ձեռք բերեցին։

Представители Посольства Италии посетили Образовательный комплекс Полиции РА
В рамках программы развития международных связей, 3 марта Образовательный комплекс полиции РА посетили бригадный генерал финансовой полиции Италии Маурицио Мускара и вице-посол Италии в Армении Аннароза Коланджело.
Гостей принял начальник Образовательного комплекса полиции РА, генерал-майор полиции М. Бабаян. Во встрече также приняли участие первый заместитель начальника Образовательного комплекса, подполковник полиции М. Маркосян, начальник учебно-методического управления и управления развития, полковник полиции Г. Геворкян, начальник учебного центра, полковник полиции А. Сукиасян и начальник отдела международного сотрудничества и внедрения ИТ, подполковник полиции Г. Давтян.
Начальник Образовательного комплекса, поприветствовав гостей, представил структуру учебного заведения, реализуемые образовательные программы и программы развития, также были представлены особенности процесса переподготовки сотрудников полиции.
М. Мускара, в свою очередь, представил структуру и рамки функционирования финансовой полиции Италии и пригласил начальника Образовательного комплекса посетить учебные заведения финансовой полиции Италии с ответным визитом.
В конце встречи стороны достигли предварительного соглашения о периодичности контактов с целью активизации сотрудничества.