Ուսանողական խորհրդի ամփոփիչ նիստը
Հունիսի 16-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ուսանողական խորհրդի 2021-2022 ուստարվա երկրորդ կիսամյակի ամփոփիչ նիստը։ Բացման խոսքով հանդես եկավ ուսանողական խորհրդի նախագահ, ոստիկանության կրտսեր սերժանտ Հ. Հարությունյանը և ներկայացրեց կիսամյակի ընթացքում կատարված աշխատանքները: Նա նշեց, որ ուսանողական խորհուրդը հիմնականում կատարել է իր առջև դրված խնդիրները: Նիստում անդրադարձան նաև  առկա բացթողումներին, որոնք ունեին օբյեկտիվ պատճառներ:
Անդրադարձան նաև այն փաստին, որ նախկինում սովորողների կողմից առաջադրված մտահոգիչ խնդիրներն ու հարցերը հաջողությամբ լուծվել են Կրթահամալիրի ղեկավարության հանձնարարականով։ Քննարկվեց նաև ՈւԽ հետագա գործունեության ծրագիրը։
Նիստի ավարտին ՈւԽ նախագահը շնորհակալություն հայտնեց խորհրդի անդամներին՝ համատեղ աշխատանքի և գրանցած արդյունքների համար։

Итоговое заседание Студенческого совета
16 июня состоялось итоговое заседание Студенческого совета Образовательного комплекса полиции РА за второе полугодие. Со вступительной речью выступил председатель Студенческого совета, младший сержант полиции О. Арутюнян. Он представил работу, проделанную в течение семестра. Он отметил, что Студенческий совет, в основном, выполнил поставленные перед ним задачи. На заседании коснулись также имеющихся упущений, которые имели объективные причины.
Коснулись также того факта, что вызывающие беспокойство проблемы и вопросы, ранее поставленные учащимися, по поручению руководства Образовательного комплекса были успешно решены. Была также обсуждена программа дальнейшей деятельности Студенческого совета.
По завершении заседания председатель Студенческого совета поблагодарил членов Совета за совместную работу и хорошие результаты.