Ուսանողական խորհուրդը նոր նախագահ ունի
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ուսանողական խորհուրդը, ուսանողական խորհրդի կանոնադրության հիման վրա, անցկացրեց նախագահի ընտրություն, որի արդյունքում նոր նախագահ ընտրվեց ակադեմիայի բակալավրիատի անվճար ուսուցման 2-րդ կուրսի սովորող, ոստիկանության կապիտան Գագիկ Ռադիկի Առաքելյանը: Հարկ է նշել, որ կրթահամալիրի ուսանողական խորհրդի նախագահի լիազորություններն ավարտվել էին սահմանված ժամկետի լրանալու պատճառով:
Ուսանողական խորհրդի կանոնադրության համաձայն՝ նախագահն առաջին նիստում առաջադրեց քարտուղարի թեկնածուի հարցը, որի հիման վրա ուսանողական խորհրդի քարտուղար ընտրվեց ակադեմիայի բակալավրիատի վճարովի հիմունքներով 3-րդ կուրսի սովորող Ռուզաննա Գագիկի Մարգարյանը:
Ուսանողական խորհրդի անդրանիկ նիստում քննարկվեց նաև ՈւԽ կազմում գործող հանձնաժողովների և դրանց նախագահների ընտրության հարցը, որի արդյունքում ընտրվեցին մի շարք հանձնաժողովի նախագահներ:
Շնորհավորում ենք ուսանողական խորհրդի նորընտիր նախագահին և ցանկանում բեղմնավոր և կառուցողական աշխատանք ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ուսանողական համակազմի և ղեկավարության հետ համատեղ:

У Студенческого совета новый председатель
Студенческий совет Образовательного комплекса полиции РА на основании Устава студенческого совета провел выборы председателя, в результате которых новым председателем был избран студент 2-го курса бесплатной формы обучения бакалавриата Академии, капитан полиции Аракелян Гагик Радикович. Следует отметить, что полномочия председателя Студенческого совета Образовательного комплекса были завершены по истечении установленного срока.
Согласно уставу Студенческого совета, на первом заседании президент выдвинул вопрос кандидата на должность секретаря, на основании обсуждения которого секретарем студенческого совета была избрана студентка 3-го курса бакалавриата Академии Маргарян Рузанна Гагиковна.
На первом заседании Студенческого совета был обсужден также вопрос избрания председателей комиссий, действующих в составе студсовета, в результате прений председатели были избраны.
Поздравляем новоизбранного председателя Студенческого совета и желаем ему плодотворной и конструктивной работы совместно со студенческим составом и руководством Образовательного комплекса полиции РА.