Ուսանողական խորհրդի 2021-2022 ուստարվա առաջին կիսամյակի վերջին նիստը
Նիստը նախագահում էր ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մ.Մուրադյանը։ Հանդիպմանը ներկա էին նաև պետի տեղակալ, ոստիկանության փոխգնդապետ Մ.Մարկոսյանը, Ուխ հարցերով համակարգող Տ.Խաչատրյանը , ՈւԽ նախագահ Գ.Առաքելյանը և ուսանողական խորհրդի անդամները։
Հանդիպման սկզբում Մ․ Մուրադյանը նշեց, թե որքան կարևոր նշանակություն ունի ուսանողական խորհուրդը Կրթահամալիրի կյանքում՝ հավելելով, որ սովորողներից յուրաքանչյուրը կոչված է Կրթահամալիրն էլ ավելի լավը դարձնելուն։
Նիստի ընթացքում սովորողները Կրթահամալիրի պետին ուղղեցին մի շարք հարցեր, որոնց տրվեցին սպառիչ պատասխաններ։
Հանդիպման ավարտին անդրադառնալով Կրթահամալիրի սովորողներին անհանգստացնող խնդիրներին՝ Մ․Մարկոսյանն էլ հավելեց, որ միայն համատեղ և համախմբված աշխատանքով կարող ենք հասնել արդյունավետ լուծումների։

The last meeting of the first semester of student council during academic year 2021-2022
On the 20th of December there was held the last meeting of the first semester of student council during academic year 2021-2022.
The meeting was leaded by the Head of the Educational Complex of Police of RA, police colonel M. Muradyan. Deputy Head of the Educational Complex, police lieutenant colonel M. Markosyan, student council coordinator T. Khachatryan, Head of the Student Council G. Arakelyan, as well as student council members. At the beginning of the meeting, M. Muradyan emphasized about the importance of Student Council, mentioning that each student must make the Educational Complex better. During the meeting, students gave a lot of questions to the Head of the Educational Complex with appropriate answers.
At the end of the meeting M. Markosyan spoke about students’ problematic issues and mentioned that only through common efforts we may have fruitful outcomes.