Ուսանողական խորհրդի ամփոփիչ նիստը
2021 թվականի հունիսի 1-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ուսանողական խորհրդի 2020-2021 ուս․ տարվա երկրորդ կիսամյակի ամփոփիչ նիստը։ Նիստին ներկա էին Կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Մ․ Բաբայանը, Կրթահամալիրի պետի տեղակալ Մ․ Մարկոսյանը։  Բացման խոսքով հանդես եկան կրթահամալիրի պետն ու ուսանողական խորհրդի նախագահը, որից հետո ներկայացվեց նիստի օրակարգը։ Օրակարգը ներառում էր հարցեր ինչպես պետական ատեստավորման քննությունների, այնպես էլ ուսումնական գործընթացի վերաբերյալ։
Նիստի ավարտին Կրթահամալիրի պետ Մ․Բաբայանն ուսանողական խորհրդին շնորհակալական խոսք հայտնեց կատարած արդյունավետ աշխատանքի համար։ Ուսանողական խորհրդի նախագահ Սամվել Հակոբյանը նույնպես  շնորհակալություն հայտնեց Կրթահամալիրի ղեկավար կազմին վստահության և աջակցության, ինչպես նաև ուսանողական խորհրդի անդամներին՝ համատեղ աշխատանքի և միասին գրանցած արդյունքների համար։

Итоговое заседание студенческого совета
1 июня 2021 года состоялось итоговое заседание студенческого совета Образовательного комплекса полиции РА второго семестра 2020-2021 учебного года. На заседании присутствовали начальник Образовательного комплекса, генерал-майор полиции М.Бабаян, заместитель начальника Образовательного комплекса М.Маркосян. Со вступительной речью выступили начальник Образовательного комплекса и председатель студенческого совета, после чего была представлена повестка дня заседания. Повестка дня включала вопросы как о государственных аттестационных экзаменах, так и об учебном процессе.
В конце заседания начальник Образовательного комплекса М.Бабаян выразил студенческому совету слова благодарности за проделанную эффективную работу. Председатель студенческого совета Самвел Акопян также выразил благодарность руководящему составу Образовательного комплекса за доверие и поддержку, а также членам студенческого совета за совместную работу и достигнутые совместными усилиями результаты.