Ընտրվեց կրթահամալիրի ուսանողական խորհրդի նոր նախագահը
Կրթահամալիրում մարտի 12-ին ուսանողական խորհրդի 2019-2020 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակի առաջին նիստն էր։ Հանդիպման սկզբում  բացման խոսքով հանդես եկավ ուսանողական խորհրդի նախկին նախագահ Սերգեյ Բադալյանը, որից հետո ներկայացվեց նիստի օրակարգը։
Նիստի անցկացման հիմնական նպատակն էր ուսանողական խորհրդի նախագահի ընտրությունը, քարտուղարի նշանակումը, անդամների կազմում փոփոխությունների կատարումը։
Ընտրությունն ընթացավ համաձայն «ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր» ՊՈԱԿ-ի սովորողների ուսանողական խորհրդի կանոնադրության 12.2 ենթակետի: Ուսանողական խորհրդի նախագահի թեկնածուները 2 էին՝ Կրթահամալիրի ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի անվճար ուսուցման 2-րդ սովորող, ոստիկանության սերժանտ  Արմեն Մկրտչյանը և  իրավագիտության ֆակուլտետի վճարովի ուսուցման  3-րդ կուրսի սովորող Սամվել Հակոբյանը։ Ձայների մեծամասնությամբ ուսանողական խորհրդի նախագահ ընտրվեց Սամվել Հակոբյանը։
Նորընտիրր նախագահը շնորհակալություն հայտնեց իր ընկերներից վստահության համար՝ ընդգծելով, որ բավականին պատասխանատու և բարդ գործ են իրեն վստահել, ինչը շատ կարևոր է հետագա աշխատանքները համակարգելու համար։
-Կրթահամալիրում ՈՒԽ հիմնական գործառույթը եղել և մնում է ուսանողների իրավունքների և շահերի պաշտպանությունը, որը դրսևորվելու է Կրթահամալիրի  ղեկավարման գործում ակտիվ մասնակցությամբ, - ասաց նորընտիր նախագահը: Նույն կանոնադրության 14-րդ կետի համաձայն ուսանողական խորհրդի  նախագահն ուսանողական խորհրդի քարտուղար նշանակեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի անվճար ուսուցման 3-րդ կուրսի սովորող, ոստիկանության սերժանտ  Լիլյա Հովակիմյանին։
Շնորհավորում ենք ուսանողական խորհրդի նորընտիր նախագահին, ուսխորհրդի նոր կազմին՝ մաղթելով արդյունավետ և արգասաբեր գործունեություն:

Избран новый председатель Студенческого совета Образовательного комплекса
12 марта в Образовательном комплексе состоялось первое заседание Студенческого совета второго семестра 2019-2020 учебного года. В начале встречи со вступительной речью выступил действующий председатель Студенческого совета Сергей Бадалян, после чего была представлена повестка дня заседания.
Основной целью проведения заседания было избрание нового председателя Студенческого совета, назначение нового секретаря, а также внесение изменений в состав.
Выборы прошли в соответствии с подпунктом 12.2 Устава Студенческого совета ГНКО "Образовательный комплекс полиции РА". Кандидатами в председатели Студенческого совета были двое: Армен Мкртчян – учащийся 2 курса юридического факультета бесплатной формы обучения Академии Образовательного комплекса, сержант полиции и Самвел Акопян - студент 3 курса юридического факультета платной формы обучения Академии Образовательного комплекса. Большинством голосов председателем Студенческого совета был избран Самвел Акопян.
Новоизбранный председатель поблагодарил собравшихся за доверие, подчеркнув, что доверенное ему дело довольно ответственное, сложное и накладывает на него определённые обязательства.
«Основной функцией Студсовета в Образовательном комплексе была и остается защита прав и интересов студентов, что проявляется в их активном участии в управлении Образовательным комплексом», - сказал новоизбранный председатель. Согласно пункту 14 того же Устава, председатель Студенческого совета назначил секретарем студенческого совета учащуюся 3 курса юридического факультета бесплатной формы обучения Академии Образовательного комплекса полиции РА, сержанта полиции Лилию Овакимян.
Поздравляем новоизбранного председателя Студенческого совета, новый состав Студсовета! Желаем эффективной и плодотворной работы!