Ավարտվեց ուսումնական կենտրոնի 2020-2021 ուսումնական տարվա 1-ին հոսքի ընդունելությունը
Սեպտեմբերի 16-ից 18-ը, ուսումնական  տարվա վերսկսման հետ զուգահեռ,  ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ուսումնական կենտրոնում  անցկացվեց  2020-2021 ուսումնական տարվա 1-ին հոսքի  եռամսյա նախնական մասնագիտական կրթական ծրագրով «Ոստիկանական գործ» մասնագիտությամբ «Ոստիկան» որակավորմամբ ուսուցման դասընթացների ընդունելությունը: Ընհանուր 40 դիմորդից՝ մասնագիտական պիտանելիության համապատասխանության համալիր ստուգումից (թեստավորում համակարգչի միջոցով) դրական միավոր ստացավ 34 դիմորդ, որոնցից միայն 25-ին հաջողվեց հաղթահարել  ֆիզիկական պատրաստականության նորմատիվների ստուգման դրական շեմը։
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ողջ անձնակազմը շնորհավորում է նորակոչիկ ոստիկաններին՝ մաղթելով  հաջող ուսումնառություն։

Завершился прием первого потока на обучение в Учебном центре на 2020-2021 учебный год
С началом учебного года, со строгим соблюдением правил безопасности, с 16 по 18 сентября, в Учебном центре Образовательного комплекса полиции РА был проведен прием на курсы обучения по трехмесячной начальной профессиональной образовательной программе «Полицейское дело», специальность«Полицейский», 1-го потока на 2020-2021 учебный год.
Из сорока абитуриентовпо комплексной проверке соответствия профессиональной пригодности (тестирование с помощью компьютера) положительные баллы получили 34 абитуриента, из которых лишь двадцатипяти удалось преодолеть утвержденный порог нормативов по физической подготовке.
Весь персонал Образовательного комплекса полиции РА поздравляет новобранцев-полицейских и желает им успешного обучения.