Ավարտվեց ուսումնական կենտրոնի 2020-2021 ուսումնական տարվա 1-ին հոսքի ընդունելությունը
Սեպտեմբերի 16-ից 18-ը, ուսումնական  տարվա վերսկսման հետ զուգահեռ,  ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ուսումնական կենտրոնում  անցկացվեց  2020-2021 ուսումնական տարվա 1-ին հոսքի  եռամսյա նախնական մասնագիտական կրթական ծրագրով «Ոստիկանական գործ» մասնագիտությամբ «Ոստիկան» որակավորմամբ ուսուցման դասընթացների ընդունելությունը: Ընհանուր 40 դիմորդից՝ մասնագիտական պիտանելիության համապատասխանության համալիր ստուգումից (թեստավորում համակարգչի միջոցով) դրական միավոր ստացավ 34 դիմորդ, որոնցից միայն 25-ին հաջողվեց հաղթահարել  ֆիզիկական պատրաստականության նորմատիվների ստուգման դրական շեմը։
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ողջ անձնակազմը շնորհավորում է նորակոչիկ ոստիկաններին՝ մաղթելով  հաջող ուսումնառություն։

The admission of the first flow of training center during educational year 2020-2021 was finished
From 16-18 of September, paralleled with the beginning of educational year, it was conducted the admission of training courses with the qualification “Police officer” for the profession “Policing” in the framework of educational preliminary vocational three months project of the first flow of educational year 2020-2021, held at Training Centre of Educational Complex of Police of RA.
Among 40 applicants 34 of them got positive results of complex checking of vocational qualification (testing through computer), after all only 25 of them succeeded getting positive outcomes of normative checking of physical preparedness.
The whole staff of Police Educational Complex of RA congratulates newly selected police officers, wishing successful education.