Երևանի թիվ 105 ավագ դպրոցի աշակերտները Կրթահամալիրում
Ապրիլի 27-ին ՀՀ ՆԳՆ կրթահամալիր էին եկել Երևանի թիվ 105 ավագ դպրոցի աշակերտները՝ Մալաթիա վարչական շրջանի ոստիկանության վետերանների խորհրդի նախագահ Վ. Եղիազարյանի ուղեկցությամբ:
Դպրոցի աշակերտները եղան Կրթահամալիրի մշակույթի տանը, շրջեցին Կրթահամալիրի տարածքով, ծանոթացան հուշակոթողներին, տեղեկացան Երևանի միլիցիայի մասնագիտական դպրոցից մինչև Կրթահամալիրի կայացման փուլերին՝ սկսած 1966 թվականից:
Առաջատար մասնագետ Դ.Հովսեփյանը պատմեց նաև հայ ժողովրդի անցած ուղին՝ հնագույն ժամանակաշրջանից մինչև մեր օրերը, և այդ ընթացքում ոստիկանության կատարած հայրենանվեր աշխատանքները հանցագործությունների դեմ պայքարում:

Учащиеся ереванской старшей школы N105 в Образовательном комплексе
27 апреля в Образовательный комплекс МВД РА в сопровождении председателя совета ветеранов полиции административного района Малатия В. Егиазаряна прибыли ученики ереванской старшей школы N105.
Ученики школы побывали в Доме культуры Образовательного комплекса, обошли территорию, ознакомились с памятниками, узнали об этапах становления Образовательного комплекса: от ереванской школы милиции до 1966 года.
Ведущий специалист Д. Овсепян рассказал также о пути, пройденном армянским народом с древнейших времен до наших дней, и о патриотической работе полиции в борьбе с преступлениями.