ԵՄ պատվիրակության այցը կրթահամալիր
2020 թվականի փետրվարի 12-ին ԹԱՅԵՔՍ ծրագրի շրջանակներում ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում էին Եվրամիության խորհրդատվական առաքելության ղեկավար Լանչինսկաս Քեստուտիսը, ԵԱՀԿ փորձագետներ Սուսաննա Նալթակյանը և Պաուլիուս Ստրելչյունասը։ Հյուրերին ընդունեցին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Մուշեղ Բաբայանը, ՕՀԳ և քրեագիտության ամբիոնի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մանուկ Սեմերջյանը, քրեական դատավարության ամբիոնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Արտակ Հովհաննիսյանը, վերապատրաստման և ատեստավորման ֆակուլտետի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Գագիկ Թադևոսյանը և միջազգային համագործակցության և ՏՏ ներդրման բաժնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Գրիգորի Դավթյանը ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին ոստիկանությունում նախատեսվող փոփոխությունները, ոստիկանության բարեփոխումների ռազմավարության նախագիծը և ուսումնական ծրագրերի արդիականացմանն ուղղված մի շարք հարցեր։

The visit of EU delegation to the Educational Complex
On 12th of February, 2020 within the framework of TAIEX (Technical Assistance and Information Exchange) the Head of EU Advisory Mission Lanchinskas Kestutis, OSCE experts Susanna Naltakyan and Paulius Strelchyunas visited to the Educational Complex. The guests were met by the Head of Educational Complex of Police of RA, police major general Mushegh Babayan, Head of the Chair of Operative intelligence activities and Criminalistics, police colonel Manuk Semerjyan, Head of the Chair of Criminal Proceedings, police lieutenant colonel Artak Hovhannisyan, Head of Training and Attestation Faculty, police lieutenant colonel Gagik Tadevosyan and Head of International Cooperation and IT division, police lieutenant colonel Grigori Davtyan.
During the meeting there were discussed intended reforms, held in Police, police reforming strategy draft and several issues, related to the actuality of the projects.