ԵՄ պատվիրակության այցը կրթահամալիր
2020 թվականի փետրվարի 12-ին ԹԱՅԵՔՍ ծրագրի շրջանակներում ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում էին Եվրամիության խորհրդատվական առաքելության ղեկավար Լանչինսկաս Քեստուտիսը, ԵԱՀԿ փորձագետներ Սուսաննա Նալթակյանը և Պաուլիուս Ստրելչյունասը։ Հյուրերին ընդունեցին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Մուշեղ Բաբայանը, ՕՀԳ և քրեագիտության ամբիոնի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մանուկ Սեմերջյանը, քրեական դատավարության ամբիոնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Արտակ Հովհաննիսյանը, վերապատրաստման և ատեստավորման ֆակուլտետի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Գագիկ Թադևոսյանը և միջազգային համագործակցության և ՏՏ ներդրման բաժնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Գրիգորի Դավթյանը ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին ոստիկանությունում նախատեսվող փոփոխությունները, ոստիկանության բարեփոխումների ռազմավարության նախագիծը և ուսումնական ծրագրերի արդիականացմանն ուղղված մի շարք հարցեր։

ВИЗИТ ДЕЛЕГАЦИИ ЕС В ОБРАЗОВАТЕЛЬНЫЙ КОМПЛЕКС
12 февраля 2020г. в рамках программы "ТАЙЕКС" Образовательный комплекс полиции РА посетили руководитель Консультативной миссии Евросоюза Ланчинскас Кястутис, эксперты ОБСЕ Сусанна Налтакян и Паулюс Стрелчюнас. Гостей приняли начальник Образовательного комплекса полиции РА, генерал-майор полиции Мушег Бабаян, начальник кафедры уголовного дела и криминалистики, полковник полиции Манук Семерджян, начальник кафедры уголовного судопроизводства, подполковник полиции Артак Ованнисян, начальник факультета переподготовки и аттестации подполковник полиции Гагик Татевосян и начальник отдела международного сотрудничества и внедрения ИТ, подполковник полиции Григорий Давтян.
В ходе встречи были обсуждены реформы, намеченные в Полиции, проект Стратегии реформ полиции, а также ряд вопросов, направленных на модернизацию учебных программ.