Մեկնարկեցին պարեկային ծառայության ընդունելության ստուգումները
ՀՀ ոստիկանության պարեկային ծառայությունում պաշտոնի նշանակվելու նպատակով ուսուցման երրորդ հոսքի ընդունելության շրջանակներում ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում հունիսի 6-ին մեկնարկեց առաջին՝ մասնագիտական պիտանելիության համապատասխանության համալիր ստուգումը (թեստավորումը)։
Ընդունելության ստուգմանը ներկա էր ընդունող հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ, Կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մ․Մուրադյանը, ինչպես նաև ընդունող հանձնաժողովի անդամները:
Ընդունելության ստուգումները  կիրականացվեն հունիսի 6-ից մինչև հուլիսի 15-ը ներառյալ:
Յուրաքանչյուր ստուգումից հետո արդյունքները հասանելի կլինեն  հետևյալ հղումով՝ https://www.edupolice.am/patrol/exam.html
Ստուգումները հաջողությամբ հաղթահարած դիմորդները կանցնեն ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում 5-ամսյա ուսումնառության։

Стартовали приемные экзамены патрульной службы
В рамках приема третьего потока обучения с целью назначения на должность в патрульной службе Полиции РА 6 июня в Образовательном комплексе полиции РА стартовала первая комплексная проверка (тестирование) соответствия профессиональной пригодности.
На приемной проверке присутствовали заместитель председателя приемной комиссии, начальник Образовательного комплекса, полковник полиции М. Мурадян, а также члены приемной комиссии.
Вступительные экзамены будут проводиться с 6 июня по 15 июля включительно.
После каждого экзамена результаты будут доступны по следующей ссылке: https://www.edupolice.am/patrol/exam.html
Абитуриенты, успешно прошедшие экзамены, пройдут 5-месячное обучение в Образовательном комплексе полиции РА.