Մեկնարկեցին պարեկային ծառայության դասընթացները
Մայիսի 2-ից Կրթահամալիրում մեկնարկեցին պարեկային ծառայության  վերջին՝ 4-րդ հոսքի դասընթացները: Քննությունները հաղթահարել և ուսուցման փուլին է հասել 1400 դիմորդից 460-ը:
Ապագա պարեկները դասընթացներ կանցնեն ՀՀ ՆԳՆ կրթահամալիրում։ Դասերը կտևեն հինգ ամիս, որի ընթացքում սովորողներին  կդասավանդվի 24 մոդուլից բաղկացած ուսումնական ծրագիր։  Ուսումնառության վերջին մեկ ամիսը նախատեսված է մասնագիտական պրակտիկայի համար, որից հետո պետական ամփոփիչ ատեստավորումը հաղթահարած սովորողները կանցնեն ծառայության։ Հոկտեմբերից Արարատի, Արմավիրի, Վայոց ձորի ու Սյունիքի մարզերում կգործի պարեկային ծառայությունը:

Стартовали курсы патрульной службы
2 мая в Образовательном комплексе стартовали последние курсы патрульной службы 4-го потока. Преодолели экзаменационные испытания и дошли до этапа обучения 460 из 1400 абитуриентов.
Будущие служащие патрульной службы пройдут курсы в Образовательном комплексе МВД РА. Занятия продлятся пять месяцев, в течение которых учащимся будет преподаваться учебная программа из 24 модулей. Последний месяц обучения предусмотрен для профессиональной практики, после чего учащиеся, прошедшие итоговую государственную аттестацию, поступят на службу. С октября в Араратской, Армавирской, Вайоц Дзорской и Сюникской областях будет действовать патрульная служба.