Կրթահամալիրի սաները կրկին լավագույնների շարքերում էին
Համաձայն ոստիկանության մարզական միջոցառումների 2020 թվականի օրացուցային պլանի` փետրվարի 19-ից 21-ը «Դինամո» մարզահամալիրում անցկացվեց ոստիկանության արագ շախմատի առաջնություն:
Արդեն ավանդական դարձած մրցաշարը կազմակերպվել էր ՀՀ ոստիկանության, Երևանի շախմատի ֆեդերացիայի և «Դինամո» մարզական-հասարակական կազմակերպության նախաձեռնությամբ:
Մասնակցում էին ՀՀ ոստիկանության 17 ստորաբաժանումների և Արցախի ոստիկանության հավաքական թիմերը:
Եզրափակիչ մրցաշարին հաղթողի կոչումը նվաճելու համար անզիջում պայքար էր տիրում, որի արդյունքում թիմային 1-ին տեղը գրավեց Երևան քաղաքի վարչության թիմը, ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի թիմը 18 թիմերի մեջ գրավեց 2-րդ մրցանակային տեղը, իսկ 3-րդ տեղը՝ ոստիկանության զորքերի հավաքականը:
Առաջնության ավարտից հետո, մինչ արդյունքները հայտարարելը, հաղթողներին շնորհավորանքի խոսք հղեցին ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Վարդան Մովսիսյանը և Երևանի շախմատի ֆեդերացիայի նախագահ Մխիթար Հայրապետյանը: Առաջնության հաղթողներն ու մրցանակակիրներն արժանացան դիպլոմների, ստացան ժամացույցներ ու դրամական պարգևներ:
Միջոցառման ավարտին ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալը մասնակիցներին մաղթեց բարի և անփորձանք ծառայություն:

Educational Complex among the best ones
According to the calendar plan of Police sport events of 2020 from 19-21 of February there was held championship of fast chess of Police in the sport complex “Dinamo”.
Already becoming tradition, the championship was organized by the initiative of Police of RA, Yerevan Chess Federation and sport-social organization “Dinamo”. Collective teams of 17 subdivisions of Police of RA and Collective teams of Police of Artsakh.
In order to gain the rank of winner at the final tournament there was stubborn competition, during which the team of Yerevan city Department gained the first place, while the team of Educational Complex gained the second place among 18 teams, and third place-the collective team of police troops.
After the championship, until announcing about results, Deputy Head of Police, police colonel Vardan Movsisyan and President of Federation of Chess Mkhitar Hayrapetyan congratulated to the winners. The winners of the Championship and prize takers got diplomas, watches and money stimulations.
At the end of the event the Deputy Head of Police of RA wished good and inexperienced service to the participants.