Կրթահամալիրի սաները կրկին լավագույնների շարքերում էին
Համաձայն ոստիկանության մարզական միջոցառումների 2020 թվականի օրացուցային պլանի` փետրվարի 19-ից 21-ը «Դինամո» մարզահամալիրում անցկացվեց ոստիկանության արագ շախմատի առաջնություն:
Արդեն ավանդական դարձած մրցաշարը կազմակերպվել էր ՀՀ ոստիկանության, Երևանի շախմատի ֆեդերացիայի և «Դինամո» մարզական-հասարակական կազմակերպության նախաձեռնությամբ:
Մասնակցում էին ՀՀ ոստիկանության 17 ստորաբաժանումների և Արցախի ոստիկանության հավաքական թիմերը:
Եզրափակիչ մրցաշարին հաղթողի կոչումը նվաճելու համար անզիջում պայքար էր տիրում, որի արդյունքում թիմային 1-ին տեղը գրավեց Երևան քաղաքի վարչության թիմը, ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի թիմը 18 թիմերի մեջ գրավեց 2-րդ մրցանակային տեղը, իսկ 3-րդ տեղը՝ ոստիկանության զորքերի հավաքականը:
Առաջնության ավարտից հետո, մինչ արդյունքները հայտարարելը, հաղթողներին շնորհավորանքի խոսք հղեցին ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Վարդան Մովսիսյանը և Երևանի շախմատի ֆեդերացիայի նախագահ Մխիթար Հայրապետյանը: Առաջնության հաղթողներն ու մրցանակակիրներն արժանացան դիպլոմների, ստացան ժամացույցներ ու դրամական պարգևներ:
Միջոցառման ավարտին ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալը մասնակիցներին մաղթեց բարի և անփորձանք ծառայություն:

Образовательный комплекс вновь в числе лучших
Согласно календарному плану спортивных мероприятий Полиции на 2020 год, с 19 по 21 февраля в спорткомплексе " Динамо " среди сотрудников полиции был проведен чемпионат по быстрым шахматам.
Ставший уже традиционным турнир был организован по инициативе Полиции РА, Федерации шахмат Еревана и спортивно-общественной организации «Динамо».
В мероприятии приняли участие сборные команды 17 подразделений Полиции РА и Арцаха.
В финальном турнире за звание победителя велась бескомпромиссная борьба, в результате которой 1-ое место заняла команда Управления полиции города Еревана, 2-ое призовое место, среди 18 команд, заняла команда Образовательного комплекса полиции РА, а 3-е место-сборная войск полиции РА.
После завершения чемпионата, победителей поздравили заместитель начальника Полиции РА, полковник полиции Вардан Мовсисян и президент Шахматной Федерации Еревана Мхитар Айрапетян.
В конце мероприятия заместитель начальника Полиции РА пожелал участникам хорошей и спокойной службы.