Հանդիպում սահմանադրական բարեփոխումների խորհրդի և մասնագիտական հանձնաժողովի անդամների հետ
Հունիսի 15-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում տեղի ունեցավ սահմանադրական բարեփոխումների խորհրդի անդամ Մ.Մելքոնյանի և սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի անդամ Դ.Հակոբյանի հանդիպումը Կրթահամալիրի ակադեմիայի պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի հետ:
Հանդիպման ընթացքում դասախոսները ներկայացրին իրենց նկատառումները` գործող Սահմանադրությամբ նախատեսված առանձին կարգավորումների վերաբերյալ, համապատասխան առաջարկություններ արեցին:
Այնուհետև ծավալվեց բովանդակալից քննարկում, որի ավարտին հյուրերը փաստեցին, որ հանդիպումն արդյունավետ էր, և Կրթահամալիրի պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի կողմից ներկայացված նկատառումներն ու առաջարկությունները հաշվի կառնվեն սահմանադրական բարեփոխումների խորհրդի և մասնագիտական հանձնաժողովի կողմից:

Встреча с членами Совета по конституционным реформам и профессиональной комиссии
15 июня в Образовательном комплексе полиции РА состоялaсь встреча члена Совета по конституционным реформам М. Мелконяна и члена специализированной комиссии по конституционным реформам Д. Акопяна с профессорско-преподавательским составом Академии Образовательного комплекса.
В ходе встречи преподаватели представили свои соображения относительно отдельных норм, предусмотренных действующей Конституцией, сделали соответствующие предложения.
Затем развернулось содержательное обсуждение, по завершении которого гости констатировали, что встреча была эффективной, а замечания и предложения, представленные профессорско-преподавательским составом Образовательного комплекса, будут учтены Советом по конституционным реформам и профессиональной комиссией.