Հանդիպում քոլեջի սովորողների հետ
Հուլիսի 14-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի քոլեջի 2-րդ կուրսի սովորողների նախաավարտական պրակտիկայի արդյունքների ամփոփման նպատակով հանդիպում: Հանդիպմանը ներկա էին  ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մ. Մուրադյանը, քոլեջի ղեկավար կազմը, պրակտիկայի ղեկավարները և սովորողները:
Հանդիպման ընթացքում քննարկում ծավալվեց նախաավարտական պրակտիկան արդյունավետ անցկացնելու վերաբերյալ: Կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մ․Մուրադյանի հանձնարարականով՝ մինչև 2022 թ. օգոստոսի 1-ը պրակտիկայի ղեկավարները պետք է ներկայանան  առաջարկություններով՝ պրակտիկան արդյունավետ անցկացնելու համար։
Հրահանգավորման ընթացքում Կրթահամալիրի պետը կարևորեց պրակտիկայի ընթացքում ձեռք բերված հմտությունների և ունակությունների ամրապնդումը, սովորողների ուշադրությունը հրավիրեց  առավել առանցքային խնդիրների վրա, իսկ պրակտիկայի ղեկավարներին  հորդորեց ուշադրության կենտրոնում պահել սովորողների տեսական գիտելիքների պրակտիկ կիրառման ունակությունները և դիտարկել  առավել արդյունավետ կատարելագործման հնարավոր ուղիներն ու միջոցները:

Встреча с учащимися Колледжа
14 июля состоялась встреча с целью подведения итогов предвыпускной практики учащихся 2-го курса Колледжа Образовательного комплекса полиции РА. На встрече присутствовали начальник Образовательного комплекса полиции РА, полковник полиции М. Мурадян, руководящий состав Колледжа, руководители практики и учащиеся.
В ходе встречи развернулась дискуссия об эффективном проведении предвыпускной практики. По поручению начальника Образовательного комплекса, полковника полиции М. Мурадяна до 1 августа 2022 г. руководители практики должны явиться с предложениями по эффективному проведению практики.
В ходе обучения начальник Образовательного комплекса подчеркнул важность укрепления навыков и умений, приобретаемых в ходе практики, обратил внимание учащихся на наиболее ключевые задачи, а руководителей практики призвал держать в центре внимания навыки практического применения теоретических знаний учащихся и рассмотреть возможные пути и средства более эффективного их совершенствования.