Մեկնարկեցին ընդունելության քննությունները
Հոկտեմբերի 18-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում մեկնարկեցին  ակադեմիայի բակալավրիատի հեռակա ուսուցման ֆակուլտետի 2022-2023 ուսումնական տարվա ֆիզիկական պատրաստականության ընդունելության քննությունները, որին մասնակցում էին 39 դիմորդ-ծառայող։
Քննությանը ներկա էին  Կրթահամալիրի պետ, ընդունող հանձնաժողովի նախագահ, ոստիկանության գնդապետ Մ․Մուրադյանը և ընդունող հանձնաժողովի անդամները:
Ֆիզիկական պատրաստականության քննությունն իր մեջ ներառում է արական սեռի դիմորդների համար՝ վազք 100 մ, վազք 1000 մ,  ձգում պտտաձողի վրա, իգական սեռի դիմորդների համար նորմատիվները նույնն են, սակայն պտտաձողի վրա ձգման փոխարեն սահմանված են ուժային համալիր վարժություններ:

Начались вступительные экзамены
18 октября в Образовательном комплексе полиции РА стартовали вступительные экзамены по физической подготовке для абитуриентов заочного бесплатного обучения бакалавриата Академии, в которых приняли участие 39 абитуриентов-служащих.
На экзамене присутствовали начальник Образовательного комплекса, председатель приемной комиссии, полковник полиции М. Мурадян и члены приемной комиссии.
Проверка физической подготовки включает в себя бег - 100 метров и 1000 метров, а также подтягивание на перекладине для абитуриентов мужского пола, для абитуриентов женского пола упражнения те же, кроме подтягивания на перекладине, вместо которых предусмотрены силовые комплексные упражнения.