Հայտնի են «Մասնագիտական պիտանելիության համապատասխանության համալիր ստուգման» արդյունքները
Օգոստոսի 17-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում տեղի ունեցավ ակադեմիայի առկա անվճար ուսուցման «Մասնագիտական պիտանելիության համապատասխանության համալիր ստուգման» թեստավորումը։ Ստուգմանը մասնակցում էր 40 դիմորդ, որոնցից երեքին չհաջողվեց հաղթահարել անցողիկ շեմը։
Ստուգմանը ներկա էին ընդունող հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Մ․ Բաբայանը և ընդունող հանձնաժողովի մյուս անդամները։
Կրթահամալիրի պետ գեներալ-մայոր Մ․ Բաբայանը քննության սկզբում հաջողություն մաղթեց դիմորդներին և հույս հայտնեց, որ կարդարացնեն սպասումներն ու կհամալրեն Կրթահամալիրի սովորողների շարքերը։
Առջևում ֆիզիկական պատրաստականության  ստուգումն է, որը հաղթահարելուց հետո լավագույնները կվաստակեն Կրթահամալիրի սովորողի պատվավոր կոչումը։

Известны результаты «Комплексной проверки соответствия профессиональной пригодности»
17 августа в Образовательном комплексе полиции РА состоялось тестирование «Комплексной проверки соответствия профессиональной пригодности» очного бесплатного обучения Академии. В проверке участвовали 40 абитуриентов, трем из которых не удалось набрать проходной балл.
На проверке присутствовали председатель приемной комиссии, начальник Образовательного комплекса полиции РА, генерал-майор полиции М. Бабаян и другие члены приемной комиссии.
Начальник Образовательного комплекса генерал-майор М. Бабаян в начале экзамена пожелал абитуриентам успехов и выразил надежду, что они оправдают ожидания и пополнят ряды учащихся Образовательного комплекса.
Впереди проверка физической подготовки, после преодоления которой лучшие заслужат почетное звание учащегося Образовательного комплекса.