Կրթահամալիրն ունի հիսուներկու նոր սովորող
Երեկ, ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, ավարտվեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի իրավաբանական ֆակուլտետի վճարովի ուսուցման դիմորդների՝ «Հայոց պատմություն» առարկայից քննությունը։ Մասնակիցներից 28-ը ստացան  դրական գնահատական, իսկ բացասական գնահատական ստացած դիմորդներն այսօր միչև ժամը 15։00 արդյունքները բողոքարկելու հնարավորություն ունեին։ Քննական հանձնաժողովը, ամփոփելով Կրթահամալիրում կայացած քննության, ինչպես նաև ԳԹԿ կողմից տրված միասնական քննության արդյունքների վերաբերյալ տեղեկանքները, որոշեց ընդհանուր մրցույթով անցած համարել 52 դիմորդ։
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ողջ անձնակազմը շնորհավորում է ապագա իրավաբաններին՝մաղթելով մասնագիտական մեծ հաջողություններ։

Пятьдесят два новых учащихся пополнили студенческую семью Образовательного комплекса
Как мы уже сообщали, вчера прошел вступительный экзамен по предмету «История Армении» для абитуриентов юридического факультета Образовательного комплекса полиции РА платной формы обучения. 28 участников получили положительную оценку, а не набравшие достаточного количества баллов абитуриенты имели возможность обжаловать результаты экзамена сегодня до 15:00. По итогам проведенного в Образовательном комплексе экзамена, а также в результате анализа свидетельств о результатах единого экзамена, представленных абитуриентами, экзаменационной комиссией было принято решение считать принятыми по общему конкурсу 52 абитуриента.
Весь состав Образовательного комплекса полиции РА поздравляет будущих юристов, желает им больших профессиональных успехов.