Պարգևատրվեց բարեխիղճ ծառայության համար
2020 թվականի փետրվարի 26-ին կայացավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի օպերատիվ խորհրդակցության հերթական նիստը, որի ընթացքում՝  ծառայողական գործունեության արդյունքներով 2019 թվականին բարձր ցուցանիշներ ապահովելու, ինչպես նաև  ծառայողական պարտականությունները բարեխղճորեն և բարձր պատասխանատվությամբ կատարելու համար ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի քրեական դատավարության ամբիոնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ, իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ Արտակ Ռոբերտի Հովհաննիսյանը ՀՀ ոստիկանության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար, ոստիկանության գնդապետ Արման Սարգսյանի հրամանով պարգևատրվեց «Օրենքի պատվար»  մեդալով։
Մեդալը հանձնեց ՀՀ ոստիկանության  կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Մուշեղ Բաբայանը՝ շնորհավորելով և շնորհակալություն հայտնելով բարեխիղճ ծառայության համար։

НАГРАЖДЁН ЗА ДОБРОСОВЕСТНУЮ СЛУЖБУ
26 февраля 2020 года состоялось очередное заседание оперативного совета Образовательного комплекса полиции РА, на котором за достижение высоких показателей по результатам служебной деятельности в 2019 году, а также за добросовестное и ответственное исполнение своих служебных обязанностей, приказом ВРИО начальника Полиции РА, полковника полиции Армана Саркисяна, медалью "Защитник закона" был награжден начальник кафедры уголовного судопроизводства Академии Образовательного комплекса полиции РА, подполковник полиции, кандидат юридических наук, доцент Артак Робертович Ованнисян.
Медаль вручил начальник Образовательного комплекса полиции РА, генерал-майор полиции Мушег Бабаян, поздравив награждённого и поблагодарив его за добросовестную службу.