Մեկնարկեցին պարեկային ծառայության ընդունելության ստուգումները
ՀՀ ոստիկանության պարեկային ծառայությունում պաշտոնի նշանակվելու նպատակով 2022-2023 ուսումնական տարվա 1-ին հոսքի ընդունելության շրջանակներում ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում մարտի 6-ին մեկնարկեց առաջին՝ մասնագիտական պիտանելիության համապատասխանության համալիր ստուգումը (թեստավորումը)։
Ընդունելության ստուգմանը ներկա էին ընդունող հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ, Կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մ․Մուրադյանը, ընդունող հանձնաժողովի անդամ, Կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Մ․Մարկոսյանը, ինչպես նաև ընդունող հանձնաժողովի անդամները:
Ընդունելության ստուգումները  կիրականացվեն մարտի 6-ից  ապրիլի 16-ը ներառյալ:
Յուրաքանչյուր ստուգումից հետո արդյունքները հասանելի կլինեն  հետևյալ հղումով` https://www.edupolice.am/patrol/exam.html ։
Ստուգումները հաջողությամբ հաղթահարած դիմորդները կանցնեն ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում 5-ամսյա ուսումնառության։

Начались проверки для приема в патрульную службу
С целью назначения на должность в патрульной службе Полиции РА в рамках приема на 4-й поток 2022-2023 учебного года в Образовательном комплексе полиции РА 6 марта стартовала первая комплексная проверка соответствия профессиональной пригодности (тестирование).
На приемной проверке присутствовали заместитель председателя приемной комиссии, начальник Образовательного комплекса, полковник полиции М. Мурадян, член приемной комиссии, первый заместитель начальника Образовательного комплекса, полковник полиции М. Маркосян, а также члены приемной комиссии.
Приемные проверки будут проводиться с 6 марта по 16 апреля включительно.
Успешно прошедшие проверки абитуриенты пройдут 5-месячное обучение в Образовательном комплексе полиции РА.