Մեկնարկեց «Պարեկ» որակավորման նախնական մասնագիտական կրթական ծրագրով պետական ամփոփիչ ատեստավորման քննությունը
Մարտի 28-ին մեկնարկեց «ոստիկանական գործ» մասնագիտությամբ «Պարեկ» որակավորման նախնական մասնագիտական կրթական ծրագրով պետական ամփոփիչ ատեստավորման համալիր քննությունը։ Ամփոփիչ ատեստավորման  հանձնաժողովի նախագահն է ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Ա․ Ֆիդանյանը, նախագահի տեղակալը՝ Կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մ․Մուրադյանը, հանձնաժողովի կազմում են նաև ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Ա․Սարգսյանը և ոստիկանության մի շարք ծառայողներ։
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում 5-ամսյա դասընթացին մասնակցելուց հետո 547 ապագա պարեկը մասնակցում է պետական ամփոփիչ ատեստավորմանը, որը տևելու է 5 օր։ Քննությունն անցկացվում  է չորս առանձին հանձնաժողովի կողմից՝ ոստիկանության վարչական գործունեություն, վարչական իրավունք և ծառայության իրականացման մարտավարություն առարկաներից: Յուրաքանչյուր հանձնաժողովի կազմում նախագահն է, քարտուղարը և երեք դասախոս։

Стартовал итоговый государственный аттестационный экзамен по предварительной профессиональной образовательной программе «Патруль»
28 марта стартовал комплексный государственный аттестационный экзамен по предварительной профессиональной образовательной программе «Патруль» по специальности «Полицейское дело». Председатель итоговой аттестационной комиссии - заместитель начальника Полиции РА, полковник полиции А. Фиданян, заместитель председателя - начальник Образовательного комплекса, полковник полиции М. Мурадян, в состав комиссии входят также заместитель министра юстиции РА А. Саркисян и ряд сотрудников полиции.
После прохождения 5-месячного курса в Образовательном комплексе полиции РА, 547 будущих патрульных участвуют в итоговой государственной аттестации, которая продлится 5 дней. Испытание проводится четырьмя отдельными комиссиями по предметам: административная деятельность полиции, административное право и тактика осуществления службы. В составе каждой комиссии председатель, секретарь и три преподавателя.