Մեկնարկեց «Պարեկ» որակավորման նախնական մասնագիտական կրթական ծրագրով պետական ամփոփիչ ատեստավորման քննությունը
Մարտի 28-ին մեկնարկեց «ոստիկանական գործ» մասնագիտությամբ «Պարեկ» որակավորման նախնական մասնագիտական կրթական ծրագրով պետական ամփոփիչ ատեստավորման համալիր քննությունը։ Ամփոփիչ ատեստավորման  հանձնաժողովի նախագահն է ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Ա․ Ֆիդանյանը, նախագահի տեղակալը՝ Կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մ․Մուրադյանը, հանձնաժողովի կազմում են նաև ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Ա․Սարգսյանը և ոստիկանության մի շարք ծառայողներ։
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում 5-ամսյա դասընթացին մասնակցելուց հետո 547 ապագա պարեկը մասնակցում է պետական ամփոփիչ ատեստավորմանը, որը տևելու է 5 օր։ Քննությունն անցկացվում  է չորս առանձին հանձնաժողովի կողմից՝ ոստիկանության վարչական գործունեություն, վարչական իրավունք և ծառայության իրականացման մարտավարություն առարկաներից: Յուրաքանչյուր հանձնաժողովի կազմում նախագահն է, քարտուղարը և երեք դասախոս։

Final attestation examination of the preliminary vocational education on “Patrolling” has been launched
On the 28th of March there was held the final state examination of the preliminary vocational education of the qualification “Patrolling” of the specialty “Policing”. The Head of the final attestation committee is the Deputy Head of Police of RA, police colonel A. Fidanyan, Deputy Committee Head is the Head of the Educational Complex of Police of RA, police colonel M. Muradyan. Committee members are Deputy Minister of the Ministry of Justice A. Sargsyan and several other police officers.
After participating in the 5-month courses at the Educational Complex of Police of RA future 547 patrol officers participates in the final state attestation, which would last 5 days. The examination is carried out by 4 separate committees for the subjects of police administrative activity, administrative law and special tactics.