Պարեկային ծառայության սովորողների անդրանիկ երդումը
Այսօրվա երդման արարողությունը տարբերվում էր մյուս արարողություններից: Շարահրապարակում էին ՀՀ ոստիկանությունում Նոր կազմավորվող պարեկային ծառայության  համար նախատեսված 5-ամսյա դասընթացին մասնակցող սովորողները: Նրանք երդվեցին անմնացորդ նվիրվել հայրենիքին, պետությանն ու ժողովրդին:
Երդման արարողությանը ներկա էին ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Արա Ֆիդանյանը, ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Քրիստինե Գրիգորյանը, ՀՀ արդարադատության նախարարության միջազգային իրավական համագործակցության համակարգող-խորհրդական Ամալյա Հովսեփյանը, «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» հասարակական կազմակերպության ղեկավար Դանիել Իոաննիսյանը, ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ղեկավար կազմը՝ Կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Մուշեղ Բաբայանի գլխավորությամբ:
Միջոցառման մեկնարկին հյուրերը ծաղիկներ խոնարհեցին ծառայության և Արցախյան պատերազմի ընթացքում զոհված ոստիկաններին նվիրված հուշակոթողին:
-Այսօր նշանակալի օր է, քանի որ սկիզբ է դրվում նոր ոստիկանության ստեղծմանը: Ձեր բարեխիղճ ծառայությունը միտված է ոչ միայն հանցավորության դեմ պայքարին, հասարակական կարգի ամրապնդմանը, այլև ծառայելու հասարակությանը և լինելու յուրաքանչյուր քաղաքացու կողքին, -շնորհավորական իր ուղերձում նշեց ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Արա Ֆիդանյանը:
ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Քրիստինե Գրիգորյանը, դիմելով պարեկային ծառայության  սովորողներին, նույնպես շնորհավորեց ու մաղթեց բարի երթ և պատվարժան ծառայություն. «Դուք այսօր երդվեցիք հավատարիմ լինել սահմանադրական կարգին, անվերապահորեն ղեկավարվել օրենքներով, պաշտպանել հայրենիքը: Այս օրը նշանավորվեց որպես մեծ ճանապարհի մի կարևոր հանգրվան»:
Խոսք խնդրեց նաև պարեկային ծառայության սովորող Գևորգ Բաբայանը, որն իր և ծառայակիցների անունից շնորհակալություն հայտնեց այս հնարավորությունն ընձեռելու համար՝ նշելով, որ այսուհետ պարեկային ոստիկանը նորովի է ներկայանալու հասարակությանը. «Ցանկացած երկրի մասին պատկերացումը կազմվում է նաև ոստիկանության արտաքին ծառայությունից: Անցնելով ծառայության՝ կաշխատենք մեծ նվիրումով՝ ներդնելով ուսուցման ընթացքում ձեռք բերած մասնագիտական կարողություններն ու հմտությունները»:

Первая клятва учащихся патрульной службы
Сегодняшняя церемония присяги отличалась от прежних. На плацу выстроились учащиеся пятимесячного курса подготовки сотрудников для новой патрульной службы полиции РА. Они принесли клятву верности своей Родине, своему государству, своему народу.
На церемонии присутствовали заместитель начальника полиции РА, полковник полиции Ара Фиданян, заместитель министра юстиции РА Кристине Григорян, советник-координатор международного правового сотрудничества Министерства юстиции РА Амалия Овсепян, руководитель общественной организации «Союз информированных граждан» Даниел Иоаннисян, руководящий состав Образовательного комплекса полиции РА во главе с начальником Образовательного комплекса, генерал-майором полиции Мушегом Бабаяном.
Мероприятие началось церемонией возложения цветов к памятнику сотрудникам полиции, погибшим при исполнении служебных обязанностей и во время Арцахской войны.
«Сегодня знаменательный день, так как закладываются основы новой полиции. Ваша добросовестная служба должна быть направлена не только на борьбу с преступностью и укрепление общественного порядка, но и на служение обществу, на то, чтобы при необходимости быть рядом с каждым гражданином», - отметил в своем поздравительном обращении заместитель начальника полиции РА, полковник полиции Ара Фиданян.
Заместитель министра юстиции РА Кристине Григорян, обращаясь к учащимся патрульной службы, также поздравила их и пожелала им доброго пути и достойной службы. «Сегодня вы поклялись быть верными конституционному порядку, безоговорочно руководствоваться законами, защищать Родину. Этот день ознаменовался для вас важным стартом большого пути».
С речью также выступил учащийся патрульной службы Геворг Бабаян, который, выразив от своего имени и от имени сослуживцев благодарность за предоставленную возможность, отметил, что отныне патрульный полицейский будет представлен обществу по-новому. «Составить представление о любой стране можно также, во многом, благодаря службе полиции. Приступив к службе, мы будем работать преданно, реализуя приобретенные в процессе обучения профессиональные умения и навыки».