Շարահրապարակում պարեկային ծառայության սովորողներն են
Ժամանակակից ոստիկանության առաջին ալիքը` նոր գործառույթներով, նոր սարքավորումներով, նոր կրթությամբ, հմտություններով և նոր մտածելակերպով:
Այս նոր արժեքների ձևավորմանն ուղղված քայլերը դեռ ամիսներ առաջ նախապատրաստման և իրագործման փուլում էին, ինչն այսօր իրագործվում է:
Եվ այսպես․ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում արդեն 10 օր շարունակ  շարահրապարակն իրենց ներկայությամբ համալրում են արդեն հայտնի դարձած պարեկային ծառայության սովորողները։ Ավանդույթի համաձայն՝ ամեն առավոտ գեներալ-մայոր Մ․Բաբայանը շարային ստուգատես է անցկացնում՝ ողջունելով  պարեկային ծառայության սովորողներին և մաղթելով արդյունավետ և գիտակցված ուսուցում։ Այսօր՝ հերթական անգամ ստուգատեսն անցկացնելիս Մ․Բաբայանը նշեց, որ ոստիկանի աշխատանքը ներառում է և՛ խստությունը կարգուկանոնի ու օրենքի նկատմամբ, և,՛ միաժամանակ, բարձրագույն մարդկային արժեքներ, ինչպիսիք են հոգատարությունն ու ուշադրությունը.։
Նոր սպասումներ, նոր մոտեցում, նոր ոստիկանություն։ Պարեկային ծառայության սովորողները վճռական են տրամադրված իրենց առջև դրված գիտելիքների յուրացման հարցում։

На плацу учащиеся патрульной службы
Первая волна учащихся патрульной службы – «первый кирпичик» обновленной современной полиции с её новыми функциями, новым оборудованием, новым качеством образования, новыми навыками и мышлением.
То, что сегодня стало реальностью, еще несколько месяцев назад находилось на этапе подготовки и разработки.
Итак, уже более 10 дней подряд в Образовательном комплексе полиции РА на плацу выстраиваются ровные ряды уже ставших известными учащихся патрульной службы. Каждое утро, согласно традиции, генерал-майор М. Бабаян проводит строевой смотр, приветствуя учащихся патрульной службы и желая им успешной учебы. Сегодня, в очередной раз, проведя проверку, М. Бабаян отметил, что работа полицейского включает как строгое соблюдение порядка и закона, так и, одновременно, наличие высших человеческих ценностей, проявление внимания к проблемам каждого гражданина.
Новые ожидания. Новый подход. Новая полиция.
Учащиеся патрульной службы настроены решительно и готовы к решению поставленных перед ними учебных задач.