Պարգևատրումներ՝ ՀՀ ոստիկանության օրվա առթիվ
Ապրիլի 16-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի նիստերի դահլիճում պարգևատրման արարողություն էր։ Ոստիկանության օրվա առթիվ իրավակարգի ամրապնդման, հասարակական կարգի պահպանության գործում ներդրած ավանդի և ծառայության ընթացքում ցուցաբերած նվիրումի համար խրախուսվեցին ոստիկանության կրթահամալիրի մի խումբ ծառայողներ։ Պարգևատրումները հանձնեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Մուշեղ Բաբայանը։
Ստորև՝ խրախուսման արժանացած ծառայակիցների անունները.
•  ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի օպերատիվ հետախուզական գործունեության և քրեագիտության ամբիոնի դոցենտ, ոստիկանության փոխգնդապետ Բենիամին Զավենի Ալեքսանյանը՝  «Ոստիկանության գնդապետ» կոչումով,
•  ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի քոլեջի լեզուների ամբիոնի դոցենտ, ոստիկանության գնդապետ Ռոզա Լևոնի Մուսաելյանը՝ «Օրենքի պատվար» մեդալով,
•  ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի տեղակալ, ինքը և տնտեսական բաժնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Գնել Սաշայի Առաքելյանը՝ ՀՀ ոստիկանության պատվոգրով,
• ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի քրեական դատավարության ամբիոնի դոցենտ, ոստիկանության փոխգնդապետ Հասմիկ Սամվելի Սմբատյանը՝ «Ոստիկանությունում գերազանց ծառայության համար» կրծքանշանով,
• ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի քրեական իրավունքի և քրեաբանության ամբիոնի ավագ դասախոս, ոստիկանության փոխգնդապետ Հռիփսիմե Մհերի Խաչատրյանը՝ ՀՀ արդարադատության նախարարության  «Շնորհակալագիր»-ով։
ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ, ոտիկանության գնդապետ Տ.Եսայանի՝ 15.04.2020թ. թիվ 1093-Ա հրամանով հայտարարվել է  «Շնորհակալություն»՝
• ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի  մագիստրատուրայի բաժանմունքի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Ռուզաննա Ներսեսի Թեմուրյանին,
• ՀՀ ոստիկանության  կրթահամալիրի ուսումնական կենտրոնի հատուկ պատրաստականության  կրթաճյուղի ավագ դասախոս, ոստիկանության փոխգնդապետ Նաիրա Մամբրեի Նազարյանին,
• ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ծառայության բաժնի կուրսի պետ, ոստիկանության մայոր  Արմեն Կիմիկի Անտոնյանին,
• ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի քոլեջի  ոստիկանական միջին մասնագիտական կրթության ֆակուլտետի  ավագ տեսուչ, ոստիկանության մայոր  Չերնեցկայա  Ելենա Վլադիմիրովնային։
Ոստիկանության գեներալ-մայոր Մ. Բաբայանը շնորհավորեց պարգևատրվածներին՝ մաղթելով շարունակական վերելքներ ու աշխատանքային նորանոր ձեռքբերումներ:

Награждение по случаю празднования Дня Полиции РА
По случаю празднования Дня Полиции, 16 апреля, в зале заседаний Образовательного комплекса полиции РА состоялась церемония награждения. За вклад в дело укрепления правопорядка, охраны общественного порядка и проявленную в ходе службы преданность была награждена группа служащих Образовательного комплекса полиции. Награды вручил начальник Образовательного комплекса полиции РА, генерал-майор полиции Мушег Бабаян.
Ниже приведены имена сотрудников, удостоенных наград:
Доцент кафедры оперативно-розыскной деятельности и криминологии Академии Образовательного комплекса полиции РА, подполковник полиции Бениамин Завенович Алексанян- награжден званием " полковник полиции",
Доцент кафедры языков Колледжа Образовательного комплекса полиции РА, полковник полиции Роза Левоновна Мусаелян-медалью " Оплот закона",
Заместитель начальника Образовательного комплекса полиции РА, он же начальник хозяйственного отдела, подполковник полиции Гнел Сашаевич Аракелян-"Почетной грамотой" Полиции РА,
Доцент кафедры уголовного судопроизводства Академии Образовательного комплекса полиции РА, подполковник полиции Асмик Самвеловна Смбатян-знаком " За отличную службу в полиции",
Старший преподаватель кафедры уголовного права и криминологии Академии Образовательного комплекса полиции РА, подполковник полиции Рипсиме Мгеровна Хачатрян - "благодарственное письмо" от Министерства юстиции РА.
Приказом заместителя начальника Полиции РА, полковником полиции Есаяном Т.М. от 15.04.2020 г. № 1093-И была объявлена " Благодарность":
Начальнику отделения магистратуры Академии образовательного комплекса полиции РА, подполковнику полиции Рузанне Нерсесовне Темурян;
Старшему преподаватель кафедры специальной подготовки Учебного центра Образовательного комплекса полиции РА, подполковнику полиции Наире Мамбреевне Назарян;
Начальнику отдела службы Образовательного комплекса полиции РА, майору полиции Армену Кимиковичу Антоняну,
Старшему инспектору факультета полицейского среднего профессионального образования Колледжа Образовательного комплекса полиции РА, майору полиции Черенцкой Елене Владимировне.
Генерал - майор полиции М. Бабаян поздравил награжденных, пожелал карьерного роста и новых профессиональных достижений.