Տիգրան Եսայանը նշանակվեց ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալի պաշտոնին
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ, իրավաբանական գիտությունների թեկնածու Տիգրան Միքայելի Եսայանը նշանակվել է ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալի պաշտոնին՝ համաձայն ՀՀ նախագահի 2019թ․ նոյեմբերի 27-ի ՆՀ-264-Ա հրամանագրի։
Ոստիկանությունում ավելի քան 30 տարի աշխատանքային փորձ ունեցող մեր գործընկերը 2012 թվականից ծառայում էր ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում։ Կրթահամալիրում իրականացված բարեփոխումներում մեծ ավանդ ունի նաև Տիգրան Եսայանը։ Դրա վառ ապացույցներից են «Օրենքի պատվար» գիտամեթոդական ամսագիրը, կրթահամալիրում անցկացված վեց միջազգային գիտագործնական համաժողովները, ուսումնական գործընթացի և ծրագրերի բարելավմանն ուղղված աշխատանքները։
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ամբողջ անձնակազմը շնորհավորում է նորանշանակ փոխոստիկանապետ Տիգրան Եսայանին։ Վստահ ենք, որ Ձեր մարդկային որակներն ու մասնագիտական բարձր գիտելիքներն այսուհետ պիտանի են լինելու նաև ամբողջ ոստիկանական համակարգին։
Մաղթում ենք Ձեզ քաջառողջություն, մասնագիտական ու աշխատանքային նորանոր վերելքներ՝ ի նպաստ Հայաստանի Հանրապետության բարօրության։

Тигран Есаян был назначен заместителем начальника Полиции Республики Армения
Согласно указу Президента РАУП-274-А от 27 ноября 2019 года, первый заместитель начальника Образовательного комплекса полиции Республики Армения, полковник полиции, кандидат юридических наук Тигран Михаилович Есаян был назначен заместителем начальника Полиции Республики Армения.
Имея за плечами более чем 30-летний стаж службы в полиции, Тигран Есаян служил в Образовательном комплексе полиции с 2012 года. Господин Есаян внёс весомый вклад в осуществление реформ, проводимых в Образовательном комплексе полиции. Яркими примерами тому являются издаваемый научно-методический журнал «Защитник закона», ставшие уже традиционными, международные научно-практические конференции, проводимые на базе Образовательного комплекса полиции РА, а также работа, направленная на совершенствование учебных программ и повышения качества учебного процесса.
Весь коллектив Образовательного комплекса полиции РА поздравляет нового заместителя начальника Полиции РА Тиграна Есаяна.
Мы уверены, что Ваши человеческие качества, высокие профессиональные навыки и знания послужат процветанию и развитию Полиции РА.
Желаем Вам крепкого здоровья, новых профессиональных и служебных достижений на благо Республики Армения.