ԲԱՐԻ ԵՐԹ՝ ԴԵՊԻ ՆՈՐ ՁԵՌՔԲԵՐՈՒՄՆԵՐ
Մեծարգո՛ պարոն գեներալ, ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ողջ անձնակազմը և սովորողները շնորհակալ են Ձեր ղեկավարության տարիներին գրանցած հաջողությունների և ձեռքբերումների համար:
Վերջին տարիները, հիրավի, դժվար և շատ պատասխանատու ժամանակահատված էր  և՛ երկրի, և՛ մեր հաստատության համար՝ հաշվի առնելով համավարակը և 44-օրյա դաժան պատերազմը, սակայն Դուք, գործադրելով Ձեր մասնագիտական ողջ ներուժը և ճկունությունը, դիմակայեցիք այդ փորձություններին և նպաստեցիք, որ Կրթահամալիրը չշեղվի իր բնականոն հունից և շարունակի զբաղեցնել իր հաստատուն և արժանապատիվ տեղը Հանրապետության լավագույն բուհերի շարքում:
Հարգելի՛ պարոն Բաբայան, իհարկե, դեռ վաղ էր խոսել Ձեզ վաստակաշատ հանգստի ուղարկելու մասին, սակայն Դուք նման որոշում կայացրիք հավանաբար ավելի բարդ և պատասխանատու ոլորտում հայրենիքին ծառայելու նպատակով:
Բոլորս հարգում ենք Ձեր որոշումը և մաղթում առողջություն, նորանոր ձեռքբերումներ և ստեղծագուրծական երկարակեցություն:

Доброго пути к новым достижениям
Многоуважаемый господин генерал, весь коллектив и учащиеся Образовательного комплекса полиции РА благодарны за успехи и победы, достигнутые за годы Вашего руководства.
Последние годы, поистине, были трудным и очень ответственным периодом и для страны, и для нашего учреждения, учитывая пандемию и 44-дневную жестокую войну, однако Вы, используя весь свой профессиональный потенциал и гибкость, противостояли этим испытаниям и способствовали тому, чтобы Образовательный комплекс не отклонился от своего нормального курса и продолжал занимать достойное место в ряду лучших вузов Республики.
Уважаемый господин Бабаян, конечно, еще рано говорить об отправке Вас на заслуженный отдых, однако Вы приняли своё решение, вероятно, с целью служения Родине в более сложной и ответственной сфере.