ԵԱՀԿ ներկայացուցիչներն այցելեցին կրթահամալիր
2018թ. հոկտեմբերի 31-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր էին այցելել ԵԱՀԿ ոստիկանության գործունեության ռազմավարական հարցերի բաժնի պետ Գի Վինյեն և համայնքային ոստիկանության հարցերով խորհրդական Մոնա Նորդբերգը։
Այցի ընթացքում հյուրերը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Մ. Բաբայանի ուղեկցությամբ շրջեցին կրթահամալիրի տարածքով, ծանոթացան կառուցվածքին, ուսումնական գործընթացին, ինչպես նաև ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի աջակցությամբ կահավորված կրթահամալիրի մարզասրահին և համակարգչային լսարանին:  Այնուհետև, կայացավ հանդիպում, որին ոստիկանության գեներալ-մայոր Մ. Բաբայանի գլխավորությամբ ներկա էին նաև ուսումնամեթոդական և զարգացման վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ Գ. Գևորգյանը, միջազգային համագործակցության և ՏՏ ներդրման բաժնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ  Գ. Դավթյանը, ինչպես նաև կրթահամալիրի պրոֆեսորադասախոսական կազմից ոստիկանության գնդապետ Վ. Ավագիմյանը, ոստիկանության մայոր Հ. Խաչատրյանը, ոստիկանության փոխգնդապետ Ա. Սարգսյանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին համայնքային ոստիկաններ պատրաստելու և վերապատրաստելու կրթական գործընթացներին վերաբերող երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր:

OSCE representatives visited to the Educational Complex
On 2018 of October 31 the Head of the OSCE strategic Police Matters Unit Guy Vinet and Community Police Adviser Mona Nordberg visited to the Police Educational Complex of RA.
During the visit the guests, with the accompaniment of the Head of the Police Educational Complex of RA, Police Major General M. Babayan, walked around the territory of the Educational Complex, got acquainted with the structure,  educational process, as well as with the gym, computer auditorium of the Educational Complex, furnished with the support of the OSCE Yerevan office.
Afterwards, headed by the Police Major General M. Babayan,   the meeting was held with the  presence of the Head of the  Educational-methodical and Development Department, Police Colonel G. Gevorgyan, Head of the International Cooperation and IT unit, Police Lieutenant Colonel G. Davtyan, as well as from the professorial staff Police Colonel V. Avagimyan, Police Major H. Khachatryan, Police Lieutenant Colonel A. Sargsyan.
During the meeting the discussions were carried out about the issues of bilateral interests, concerning to the Community police officers’ education and training.
Summing up the meeting, the Head of the Police Major General M. Babayan expressed his gratitude for the willingness to support the Educational Complex and highly appreciated the cooperation between OSCE and the Educational Complex with the expectation of upcoming collaboration.