ԵՄ Տեխնիկական օժանդակման և տեղեկատվական փոխանակման (TAIEX) ծրագրի ներկայացուցիչների այցը կրթահամալիր
2019 թ. սեպտեմբերի 10-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր էին ժամանել Եվրոպական միության տեխնիկական օժանդակման և տեղեկատվական փոխանակման (TAIEX) ծրագրի մարդկային ռեսուրսների պատասխանատու Լաուրի Տաբուրը և կրտսեր մասնագետ Կարմեն Գրլիցան։
Հյուրերին դիմավորեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ղեկավար կազմը` կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Մուշեղ Բաբայանի գլխավորությամբ։
Հանդիպմանը ներկա էին նաև Կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Տիգրան Եսայանը, կրթահամալիրի ակադեմիայի պետ, ոստիկանության գնդապետ Գագիկ Գրիգորյանը, ուսումնամեթոդական և զարգացման վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ Գագիկ Գևորգյանն ու նույն վարչության միջազգային համագործակցության և ՏՏ ներդրման բաժնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Գրիգորի Դավթյանը։
Կրթահամալիրի պետը հյուրերին ներկայացրեց կրթահամալիրում տեղի ունեցող գործընթացները, ուսումնական ծրագրերը և ուսումնական հաստատության կառուցվածքը։
Տեղի ունեցավ երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող քննարկում, որի ընթացքում հյուրերը ծանոթացան ոստիկանությունում և մասնավորապես՝  կրթահամալիրում իրականացվող բարեփոխումներին։
Այնուհետև կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Տիգրան Եսայանի ուղեկցությամբ հյուրերը շրջայց կատարեցին կրթահամալիրի տարածքով, ծանոթացան ուսումնական հաստատության նյութատեխնիկական բազային, եղան սիմուլյացիոն և հատուկ նշանակության լսարաններում, ինչպես նաև այցելեցին ոստիկանության պատմության թանգարան։
Հանդիպման ավարտին Տիգրան Եսայանը շնորհակալություն հայտնեց հյուրերին այցելության համար և հույս հայտնեց, որ  համագործակցությունը կունենա շարունակական բնույթ:

BackVisit of the representatives of EU Technical Assistance and Information Exchange (TAIEX) project to Educational Complex
On the 10th of September of 2019, the responsible specialist of Human Resources of TAIEX (Technical Assistance and Information exchange) project of EU Lauri Tabur and junior specialist Carmen Grlica visited to Educational Complex of Police of RA.
The guests were met by the headship staff of Educational Complex of Police of RA, with the leadership of the Head of Educational Complex, police major-general Mushegh Babayan.
The meeting was also carried out with the presence of the first Deputy Head of Educational Complex of Police of RA, police colonel Tigran Yesayan, Head of Academy, police colonel Gagik Grigoryan, Head of Educational-methodical and development department, police colonel Gagik Gevorgyan and Head of International cooperation and IT division of the same Department, police lieutenant colonel Grigori Davtyan.
The head of Educational Complex of RA presented the process conducted in Educational complex: educational projects and structure of the educational institution.
During the discussion of mutual interest the guests got acquainted with the reforms, carried out in police and, particularly, in Educational complex.
Afterwards with the accompaniment of the first Deputy Head, police colonel Tigran Yesayan, the guests had a cognitive tour around Educational complex, got acquainted with the material and technical base, visited to the simulation and special audiences, as well as Police history museum.
At the end of the meeting Tigran Yesayan expressed his gratitude to the guests for the visit and hoped that the meeting would be continued.