Ճանաչողական այց Վրաստանի ՆԳՆ ակադեմիա
2018 թվականի  հունվարի 29-ից փետրվարի 2-ը  ճանաչողական այցով Վրաստանի ՆԳՆ ակադեմիայում էին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի 5 ծառայողներ` ուսումնամեթոդական և զարգացման վարչության միջազգային   համագործակցության և ՏՏ ներդրման բաժնի պետի տեղակալ, ոստիկանության փոխգնդապետ Գ. Դանիելյանը, քոլեջի մարտական, ֆիզիկական և հատուկ  տակտիկական պատրաստականության  ամբիոնի դասախոս,  ոստիկանության մայոր Ա. Ավակիմովը, ուսումնական  կենտրոնի ընդհանուր պատրաստականության կրթաճյուղի դասախոս, ոստիկանության ավագ լեյտենանտ Ա.Բաղդասարյանը, ուսումնամեթոդական և զարգացման վարչության ուսումնական  գործընթացի  կազմակերպման  և  վերահսկման  բաժնի տեսուչ, ոստիկանության լեյտենանտ Ն.Վարյանը, ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի տեսուչ, ոստիկանության լեյտենանտ Ա. Գրիգորյանը:
Այցի ընթացքում  հանդիպումներ եղան  Վրաստանի  ՆԳՆ ակադեմիայի   ռեկտորի՝  Գիվի  Միկանաձեի, նրա տեղակալների   և պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ։
Կրթահամալիրի  ներկայացուցիչները եղան ակադեմիայի կրիմինալիստիկայի լաբորատորիայում, ինչպես նաև կիսաբաց և ինտերակտիվ (լազերային) հրաձգարաններում:
Շրջայցի    ընթացքում    մանրամասն  ներկայացվեցին ուսումնական հաստատության գործունեության  առանձնահատկությունները, վերապատրաստման և   ընդունելության  կարգերը։
Կազմակերպվեց  նաև այցելություն Վրաստանի ՆԳՆ «112» ծառայության ինովացիոն և  օպերատիվ կառավարման կենտրոններ, կրիմինալիստիկայի վարչություն: Այցը  բաղկացած էր նաև մշակութային մասից, որի շրջանակներում կրթահամալիրի  ներկայացուցիչները եղան  Ստալինի տուն-թանգարանում` Գորիում, Ջվարի վանական համալիրում:
Հանդիպումների ընթացքում իրականացվեցին համագործակցության առավել արդյունավետ և երկկողմանի հետաքրքրություն ներկայացնող ուղիների վերաբերյալ քննարկումներ։

BackStudy visit to the MIA Academy of Georgia
On January 29 –February 2, 2018 five officers of the Police Educational Complex of RA had a study visit to the MIA Academy of Georgia: deputy head of the International cooperation and IT division of the Educational-methodical and development department, police Lieutenant Colonel G. Danielyan, lecturer of the Chair of combat, physical and special tactical training, police major A. Avakimov, lecturer of the General preparedness cycle of the Training Centre, police senior lieutenant A. Baghdasaryan, inspector of the Logistics and supervising of educational process division of the Educational-methodical and development department, police lieutenant N. Varyan, inspector of the Law faculty of Academy, police lieutenant A. Grigoryan.
During the visit, meetings were held with the rector of MIA academy of Georgia, Givi Mikanadze, with his deputies and professorial staff.
The representatives of the Educational complex visited to the laboratory of Criminalistics of Academy, and to the partially opened, interactive (laser) shooting ranges.
During the visit, it was introduced in details the peculiarities of the activities of the Educational Complex, training and admission procedures.
It was organized also a visit to the Innovative and Operative Management centers of the Service "112 ", department of Criminalistics. The visit consisted, also, of cultural part, in the framework of which the representatives of Educational Complex were at the Stalin museum-house in Gori, Jvary monastery.
During meetings discussions were carried out regarding more effective and bilateral ways of cooperation.