Ճանաչողական այց Վրաստանի ՆԳՆ ակադեմիա
2018 թվականի  հունվարի 29-ից փետրվարի 2-ը  ճանաչողական այցով Վրաստանի ՆԳՆ ակադեմիայում էին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի 5 ծառայողներ` ուսումնամեթոդական և զարգացման վարչության միջազգային   համագործակցության և ՏՏ ներդրման բաժնի պետի տեղակալ, ոստիկանության փոխգնդապետ Գ. Դանիելյանը, քոլեջի մարտական, ֆիզիկական և հատուկ  տակտիկական պատրաստականության  ամբիոնի դասախոս,  ոստիկանության մայոր Ա. Ավակիմովը, ուսումնական  կենտրոնի ընդհանուր պատրաստականության կրթաճյուղի դասախոս, ոստիկանության ավագ լեյտենանտ Ա.Բաղդասարյանը, ուսումնամեթոդական և զարգացման վարչության ուսումնական  գործընթացի  կազմակերպման  և  վերահսկման  բաժնի տեսուչ, ոստիկանության լեյտենանտ Ն.Վարյանը, ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի տեսուչ, ոստիկանության լեյտենանտ Ա. Գրիգորյանը:
Այցի ընթացքում  հանդիպումներ եղան  Վրաստանի  ՆԳՆ ակադեմիայի   ռեկտորի՝  Գիվի  Միկանաձեի, նրա տեղակալների   և պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ։
Կրթահամալիրի  ներկայացուցիչները եղան ակադեմիայի կրիմինալիստիկայի լաբորատորիայում, ինչպես նաև կիսաբաց և ինտերակտիվ (լազերային) հրաձգարաններում:
Շրջայցի    ընթացքում    մանրամասն  ներկայացվեցին ուսումնական հաստատության գործունեության  առանձնահատկությունները, վերապատրաստման և   ընդունելության  կարգերը։
Կազմակերպվեց  նաև այցելություն Վրաստանի ՆԳՆ «112» ծառայության ինովացիոն և  օպերատիվ կառավարման կենտրոններ, կրիմինալիստիկայի վարչություն: Այցը  բաղկացած էր նաև մշակութային մասից, որի շրջանակներում կրթահամալիրի  ներկայացուցիչները եղան  Ստալինի տուն-թանգարանում` Գորիում, Ջվարի վանական համալիրում:
Հանդիպումների ընթացքում իրականացվեցին համագործակցության առավել արդյունավետ և երկկողմանի հետաքրքրություն ներկայացնող ուղիների վերաբերյալ քննարկումներ։

НазадОзнокомительный визит в академию МВД Грузии
С 29 января по 2 февраля 2018 года делегация Образовательного комплекса полиции РА из 5-и служащих с ознакомительным визитом посетила академию МВД Грузии: заместитель начальника отдела международного сотрудничества и внедрения информационных технологий учебно-методического управления, подполковник полиции Г.Даниелян, преподаватель кафедры боевой, физической и тактико-специальной подготовки колледжа, майор полиции А.Авакимов, преподаватель учебного цикла общей подготовки, старший лейтенант полиции А.Багдасарян и инспектор отдела организации и контроля учебного процесса учебно-методического управления, лейтенант полиции Н.Варьян.
В ходе визита делегация встретилась с ректором академии МВД Грузии Гиви Миканадзе, его заместителями и профессорско-преподавательским составом.
Представители Образовательного комплекса посетили лабораторию криминалистики, также полуоткрытое и интерактивное (лазерной) стрельбище.
Во время визита подробно была представлена специфика деятельности учебных заведений, порядок приема и переподготовки.
Также делегация посетила центры оперативного управления и инновационной службы «112», управление криминалистики МВД Грузии. Визит состоял также из культурных мероприятий, в рамках которого представители Образовательного комплекса посетили дом-музей Сталина в Гори, монастырский комплекс Джвари.
В ходе встреч состоялось обсуждение путей наиболее продуктивного сотрудничества, представляющих взаимный интерес.