Վարդգես Պետրոսյանի «Մոր տունը» ներկայացումը Կրթահամալիրի բեմում
Ապրիլի 7-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակումբում տեղի ունեցավ Վարդգես Պետրոսյանի «Մոր տունը» համանուն պատմվածքի ներկայացումը: Ներկայացման բեմադրիչն էր ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի կադրերի և ԱՀՏԱ բաժնի ակումբի առաջատար մասնագետ Լիանա Սահակյանը, դերակատարները՝ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատի առկա վճարովի ուսուցման կրթաձևի 3-րդ կուրսի սովորողներ Ռուզաննա Մարգարյանը և Սոնա Ղազարյանը: Ներկայացման օրը պատահական չէր ընտրված։
Ամեն տարի ապրիլի 7-ին Հայ Առաքելական Ս. Եկեղեցին նշում է Ս. Մարիամ Աստվածածնի Ավետման տոնը: Ապրիլի 7-ին բոլոր եկեղեցիներում Ս. Պատարագ է մատուցվում և մայրության բերկրանքին սպասող կանանց օրհնության կարգ է կատարվում:
Բեմադրված պիեսն ուշացած, չխոստովանած բառերի, չգնահատված ժամանակի մասին է:
Միջոցառմանը ներկա էին Կրթահամալիրի ղեկավարությունը, անձնակազմը, սովորողները և ՀՀ ոստիկանության մշակույթի կենտրոնի պետ Կարինե Ոսկանյանը:
Ներկայացման ավարտին ՀՀ ոստիկանության մշակույթի կենտրոնի պետ Կարինե Ոսկանյանն ասաց, որ նման միջոցառումները պետք է շարունակական բնույթ կրեն, և ոստիկանություն-մշակույթ կապը միշտ պետք է առաջնային տեղերում լինի։
Միջոցառումն ամփոփեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մ․ Մուրադյանը։ Շնորհավորելով կանանց՝  նա նշեց, որ կարևորը կանացի երջանկությունն է․ երբ հայ մայրը, հայ կինը հանգիստ ու երջանիկ է, ուրեմն ամեն ինչ լավ է։

Спектакль Вардгеса Петросяна «Дом матери» на сцене Образовательного комплекса
7 апреля в актовом зале Образовательного комплекса полиции РА состоялся спектакль по одноименной повести Вардгеса Петросяна «Дом матери». Режиссер-постановщик спектакля - ведущий специалист актового зала отдела кадров и работы с личным составом Образовательного комплекса полиции РА Лиана Саакян, актеры - учащиеся 3-го курса очного платного обучения бакалавриата юридического факультета Академии Образовательного комплекса полиции РА Рузанна Маргарян и Сона Казарян.
Каждый год 7 апреля Армянская Апостольская Св. Церковь отмечает праздник благовещения Девы Марии. Во всех церквях проводится литургия и совершается обряд благословения женщин, ожидающих радость материнства.
В постановке пьесы повествуется о запоздалых невысказанных словах, недооцененном времени.
На мероприятии присутствовали руководство Образовательного комплекса, сотрудники, учащиеся и начальник Центра культуры Полиции РА Карине Восканян.
В завершении представления начальник Центра культуры Полиции РА Карине Восканян отметила, что подобные мероприятия должны носить постоянный характер, а связь полиции и культуры всегда должна быть на первостепенном месте.
В заключительном слове начальник Образовательного комплекса полиции РА, полковник полиции М. Мурадян, поздравив женщин, отметил, что «главное женское счастье, когда армянская мать, армянская женщина спокойна и счастлива, потому что это значит, что все хорошо».