Հասարակություն-ոստիկանություն կապի ամրապնդման գործում ունեցած ավանդի համար մրցանակ և Տարվա լավագույն երիտասարդ մրցանակը Կրթահամալիրինն է
«Հայաստան, Արցախ, Սփյուռք» AAD.am մրցանակաբաշխությունն արդեն 13-րդ անգամ տարբեր ոլորտների լավագույններին շնորհում է մրցանակներ։ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրը ևս բացառություն չէ․ Հասարակություն-ոստիկանություն կապի ամրապնդման գործում ունեցած ավանդի համար մրցանակի արժանացավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ուսումնամեթոդական և զարգացման վարչության ուսումնական գործընթացի կազմակերպման և վերահսկման բաժնի պետի տեղակալ, ոստիկանության փոխգնդապետ Տաթևիկ Թևոսյանը։ Տարվա լավագույն երիտասարդ տիտղոսակիրը նույնպես Կրթահամալիրից էր՝ ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատի 4-րդ կուրսի սովորող  Ռաֆայել  Հովհաննիսյանը, որը մեծ հաջողություններ է գրանցել բռնցքամարտի բնագավառում՝ դառնալով Եվրոպայի առաջնության արծաթե մեդալակիր։

Награждение за «Вклад в укрепление связи общество-полиция» и «Лучший молодой человек года» принадлежит Образовательному комплексу
«Армения, Арцах, Диаспора» AAD.am премия уже в 13-й раз вручает награды лучшим из различных сфер. Титул за «Вклад в укрепление связи общество-полиция» удостоилась заместитель начальника отдела организации и контроля учебного процесса управления по учебно-методической работе и развитию Образовательного комплекса полиции РА, подполковник полиции Татевик Тевосян. Обладателем титула «Лучший молодой человек года» стал студент 4-го курса бакалавриата юридического факультета Академии Рафаэль Оганесян, который добился больших успехов в области бокса, став серебряным призером чемпионата Европы.