Հասարակություն-ոստիկանություն կապի ամրապնդման գործում ունեցած ավանդի համար մրցանակ և Տարվա լավագույն երիտասարդ մրցանակը Կրթահամալիրինն է
«Հայաստան, Արցախ, Սփյուռք» AAD.am մրցանակաբաշխությունն արդեն 13-րդ անգամ տարբեր ոլորտների լավագույններին շնորհում է մրցանակներ։ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրը ևս բացառություն չէ․ Հասարակություն-ոստիկանություն կապի ամրապնդման գործում ունեցած ավանդի համար մրցանակի արժանացավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ուսումնամեթոդական և զարգացման վարչության ուսումնական գործընթացի կազմակերպման և վերահսկման բաժնի պետի տեղակալ, ոստիկանության փոխգնդապետ Տաթևիկ Թևոսյանը։ Տարվա լավագույն երիտասարդ տիտղոսակիրը նույնպես Կրթահամալիրից էր՝ ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատի 4-րդ կուրսի սովորող  Ռաֆայել  Հովհաննիսյանը, որը մեծ հաջողություններ է գրանցել բռնցքամարտի բնագավառում՝ դառնալով Եվրոպայի առաջնության արծաթե մեդալակիր։

Prizes are given to the Educational Complex for strengthening public-police relations and for the best youth representative
«Armenia, Artsakh, Diaspora» - it is already 13 times that AAD.am awards prizes to the best representatives of various fields. The Educational Complex of Police of RA is also not an exception: Deputy Head of education process arrangement and supervision division of the Education-methodical and development department, police lieutenant colonel Tatevik Tevosyan was awarded with the prize for strengthening public-police relations. The title for «The best annual Youth representative» was also gained by the representative of the Educational Complex: the 4th year student of Bachelor degree of Law faculty of the Academy Rafael Hovhannisyan, who had success in the field of Box, becoming the Silver medalist of European Championship.