Մեկնարկեց մինի ֆուտբոլի հուշամրցաշարը
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ուսանողական խորհուրդը մարտական և ֆիզիկական պատրաստականության ամբիոնի հետ համատեղ ս.թ. նոյեմբերի 18-ին կազմակերպել է մինի ֆուտբոլի հուշամրցաշար՝ նվիրված 44-օրյա պատերազմում զոհված սովորողների հիշատակին: Բացման խոսքում կրթահամալիրի սովորողներին շնորհակալություն հայտնեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մ. Մուրադյանը և նշեց, որ նման միջոցառումները մեր հանրության համար ունեն կարևոր նշանակություն: Միջոցառման մասնակիցները ծաղիկներ խոնարհեցին զոհված սովորողների հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին, որից հետո մեկնարկեց հուշամրցաշարը:
Նշենք, որ առաջնությունը ընթանում է տարբեր կուրսերից ձևավորված թիմերի միջև։ Հաղթող թիմի անդամները կպարգևատրվեն մեդալներով և փոխանցիկ գավաթով։

Стартовал турнир по мини-футболу
18 ноября Студенческим советом Образовательного комплекса полиции РА совместно с кафедрой боевой и физической подготовки был организован турнир по мини-футболу, посвященный памяти учащихся, погибших в 44-дневной войне. Начальник Образовательного комплекса полиции РА, полковник полиции М.Мурадян поблагодарил учащихся Образовательного комплекса и отметил, что подобные мероприятия имеют важное значение для нашего общества. Участники мероприятия возложили цветы к памятнику погибшим учащимся, после чего стартовал турнир.
Отметим, что чемпионат проходит между командами, сформированными из разных курсов. Члены победившей команды будут награждены медалями и переходящим кубком.