Ոստիկանության տոնին նվիրված միջոցառում Կրթահամալիրում
Ապրիլի 15-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում տեղի ունեցավ Ոստիկանության օրվան նվիրված նախատոնական միջոցառում։
Միջոցառմանը մասնակցում էին Ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատի առկա վճարովի և անվճար ուսուցման սովորողները։
Իրենց կատարումներով լավ տրամադրություն ապահովեցին ՀՀ ոստիկանության զորքերի երգչախումբը, գեղարվեստական ղեկավար` ոստիկանության ավագ լեյտենանտ Գ․Գևորգյան, ինչպես նաև զորքերի «Նկարագիր» պարային համույթը, գեղարվեստական ղեկավար՝ Ա․ Ասատրյան։
Ոստիկաններին շնորհավորելու էին եկել նաև ճանաչված երգիչ Է․ Մակարյանը և Ռոմանոս Մելիքյանի անվան պետական երաժշտական քոլեջի սաները։
Ոստիկանության օրվա կապակցությամբ Կրթահամալիրի պետի հրամանով ծառայողական պարտականությունները բարեխղճորեն կատարելու համար Կրթահամալիրի մի շարք ծառայողների շնորհակալություն հայտարարվեց։ Իսկ միջոցառման վերջում ՀՀ ոստիկանության պետի հրամանով պարգևատրվեցին Կրթահամալիրի մի շարք ծառայողներ․
Արցախի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարի հրամանով Հայաստանի և Արցախի  ոստիկանությունների միջև սերտ համագործակցության համար, ինչպես նաև ի նշանավորումն ՀՀ ոստիկանության 104-րդ տարեդարձի՝ «Համագործակցության համար մեդալով» պարգևատրվեց Կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության փոխգնդապետ Մ․ Մարկոսյանը։
Ծառայողական պարտականությունները բարեխղճորեն և բարձր պատասխանատվությամբ կատարելու, հասարակական կարգի ապահովման, հանցավորության դեմ պայքարի և մարտական պատրաստականության գործում բարձր ցուցանիշներ ապահովելու համար «Օրենքի պատվար մեդալով» պարգևատրվեց Կրթահամալիրի ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի ՀԿՀ ավագ տեսուչ, ոստիկանության փոխգնդապետ Կ․Մալաքյանը։
Միջոցառման ավարտին Կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մ․  Մուրադյանը շնորհակալագրեր հանձնեց միջոցառման մասնակիցներին, ինչպես նաև  շնորհավորեց մասնագիտական տոնի առթիվ՝ մաղթելով խաղաղ և անփորձանք ծառայություն։
Միջոցառումը կազմակերպել էր Կրթահամալիրի կադրերի և ԱՀՏԱ բաժնի ակումբի առաջատար մասնագետ Լ․ Սահակյանը։

Мероприятие, посвященное Дню полиции в Образовательном комплексе
15 апреля в Образовательном комплексе полиции РА состоялось предпраздничное мероприятие, посвященное Дню полиции.
В мероприятии приняли участие учащиеся очного платного и бесплатного обучения бакалавриата юридического факультета Академии.
Своими выступлениями хорошее настроение создали хор войск Полиции РА, художественный руководитель - старший лейтенант полиции Г. Геворгян, а также танцевальный ансамбль войск «Нкарагир», художественный руководитель - А. Асатрян.
Поздравить полицейских пришли также известный певец Э. Макарян и воспитанники государственного музыкального колледжа им. Романоса Меликяна.
По случаю Дня полиции приказом начальника Образовательного комплекса ряду служащих за добросовестное исполнение служебных обязанностей была объявлена благодарность, были награждены отдельные сотрудники Образовательного комплекса ․
Приказом министра внутренних дел Республики Арцаха за тесное сотрудничество между полицией Армении и Арцаха, а также в ознаменование 104-й годовщины Полиции РА медалью «За сотрудничество» был награжден первый заместитель начальника Образовательного комплекса, подполковник полиции М. Маркосян.
За добросовестное и ответственное исполнение служебных обязанностей, обеспечение общественного порядка, борьбу с преступностью и обеспечение высоких показателей в деле боевой подготовки медалью «За заслуги перед законом» была награждена старший инспектор по особо важным поручениям юридического факультета Академии Образовательного комплекса, подполковник полиции К. Малакян.
В завершение мероприятия начальник Образовательного комплекса, полковник полиции М. Мурадян вручил благодарственные грамоты участникам мероприятия, а также поздравил всех с профессиональным праздником, пожелав мирной и безопасной службы.
Мероприятие организовала ведущий специалист отдела кадров и работы с личным составом Образовательного комплекса Л. Саакян.