Երևանի Վ․ Վաղարշյանի անվան թիվ 80 հիմնական դպրոցի աշակերտները ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում
2023թ. փետրվարի 28-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում էին Երևանի Վաղարշ Վաղարշյանի անվան թիվ 80 հիմնական դպրոցի աշակերտները՝ դպրոցի զինղեկավարի, ուսուցչուհի  Սոֆյա Հովհաննիսյանի և ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության Մալաթիա վարչական շրջանի ոստիկանության վետերանների խորհրդի նախագահ, ոստիկանության պաշտոնաթող գնդապետ Վարդան Եղիազարյանի ուղեկցությամբ:
ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության պատմության թանգարանի առաջատար մասնագետ, ոստիկանության պաշտոնաթող գնդապետ Դավիթ Հովսեփյանը  սովորողներին ծանոթացրեց Արցախյան հերոսամարտում և ծառայողական պարտականությունների կատարման ժամանակ զոհված՝ ոստիկանության ու ԽՍՀՄ ՆԳՆ աշխատակիցների կենսագրությանը, ապա նրանց ուղեկցեց թանգարան, որտեղ մանրամասն ծանոթացրեց ոստիկանական պատմության տարբեր ժամանակաշրջաններին, թանգարանում առկա  տեխնիկային, հին զենքերին և հագուստներին:         Դպրոցի սաներն այցելեցին նաև հուշակոթող, շրջեցին Կրթահամալիրի տարածքով, իսկ այցի ավարտին տպավորված ու գոհունակությամբ շնորհակալություն հայտնեցին և հրաժեշտ տվեցին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրին:

Учащиеся ереванской основной школы № 80 им. В. Вагаршяна в Образовательном комплексе полиции РА
28 февраля Образовательный комплекс полиции РА посетили ученики ереванской основной школы № 80 им. Вагарша Вагаршяна в сопровождении военного руководителя школы, учительницы Софьи Оганесян и председателя Совета ветеранов полиции административного района Малатия Полиции МВД РА, полковника в отставке Вардана Егиазаряна.
Ведущий специалист Музея истории Полиции МВД РА, полковник полиции в отставке Давид Овсепян ознакомил учащихся с биографией сотрудников полиции и МВД СССР, погибших в Арцахской героической битве и при исполнении служебных обязанностей, затем сопроводил их в музей, где подробно ознакомил с различными периодами Полицейской истории, имеющейся в музее техникой, старым оружием и одеждой. Воспитанники школы посетили также мемориал, обошли территорию Образовательного комплекса, а в конце визита с удовлетворением выразили благодарность и попрощались с Образовательным комплексом полиции РА.