Մայիսի 30-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատի առկա անվճար ուսուցման 4-րդ կուրսի սովորողների 2021-2022 ուստարվա վարժախաղերի հրահանգավորումը: Միջոցառմանը մասնակցում էին կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մ. Մուրադյանը, Կրթահամալիրի ակադեմիայի պետ, ոստիկանության գնդապետ Գ. Գրիգորյանը, Կրթահամալիրի ղեկավար կազմի ներկայացուցիչները, ՀՀ ոստիկանության մի շարք ստորաբաժանումներից որպես խորհրդատու վարժախաղերին ներգրավված ծառայողները, ինչպես նաև՝ իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատի առկա անվճար ուսուցման 4-րդ կուրսի սովորողները:
Կրթահամալիրի ակադեմիայի պետ, ոստիկանության գնդապետ Գ. Գրիգորյանը ներկայացրեց վարժախաղերի խմբերը, դրանց ղեկավարներին և խորհրդատուներին, պարզաբանեց վարժախաղերի անցկացման կազմակերպական բնույթի հարցերը, պատասխանեց սովորողների հարցերին:
Հրահանգավորման ընթացքում Կրթահամալիրի պետը կարևորեց պրակտիկայի ընթացքում ձեռք բերված հմտությունների և ունակությունների ամրապնդման գործում վարժախաղերի դերը, սովորողների ուշադրությունը հրավիրեց վարժախաղերի առավել առանցքային խնդիրների վրա, իսկ խորհրդատուներին հորդորեց ուշադրության կենտրոնում պահել սովորողների տեսական գիտելիքների պրակտիկ կիրառման ունակությունները և դիտարկել վարժախաղերի կատարելագործման հնարավոր ուղիներն ու միջոցները:
Միջոցառման ավարտին վարժախաղերի խաղային խմբերի ղեկավարներին տրվեցին կոնկրետ կազմակերպական ցուցումներ:

30 мая состоялся инструктаж учащихся 4-го курса бакалавриата юридического факультета Академии Образовательного комплекса полиции РА. В мероприятии приняли участие начальник Образовательного комплекса, полковник полиции М. Мурадян, начальник Академии Образовательного комплекса, полковник полиции Г. Григорян, представители руководящего состава Образовательного комплекса, сотрудники ряда подразделений Полиции РА, вовлеченные в специальные тренировочные учения в качестве консультантов, а также учащиеся 4-го курса очного бесплатного обучения бакалавриата юридического факультета.
Начальник Академии Образовательного комплекса, полковник полиции Г. Григорян представил группы, участвующие в специальных тренировочных учениях, их руководителей и консультантов, разъяснил вопросы организационного характера проведения, ответил на вопросы учащихся.
В ходе инструктажа начальник Образовательного комплекса отметил важность значения подобных учений для закрепления специальных навыков и умений, приобретенных в ходе практики, обратил внимание учащихся на наиболее ключевые задачи учений, а консультантов призвал обратить особое внимание на навыки практического применения теоретических знаний учащихся, проанализировать возможные пути и средства совершенствования организации специальных тренировочных учений.
По окончании мероприятия руководителям специальных тренировочных учений были даны конкретные указания, касательно процесса организации.