Մայիսի 30-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատի առկա անվճար ուսուցման 4-րդ կուրսի սովորողների 2021-2022 ուստարվա վարժախաղերի հրահանգավորումը: Միջոցառմանը մասնակցում էին կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մ. Մուրադյանը, Կրթահամալիրի ակադեմիայի պետ, ոստիկանության գնդապետ Գ. Գրիգորյանը, Կրթահամալիրի ղեկավար կազմի ներկայացուցիչները, ՀՀ ոստիկանության մի շարք ստորաբաժանումներից որպես խորհրդատու վարժախաղերին ներգրավված ծառայողները, ինչպես նաև՝ իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատի առկա անվճար ուսուցման 4-րդ կուրսի սովորողները:
Կրթահամալիրի ակադեմիայի պետ, ոստիկանության գնդապետ Գ. Գրիգորյանը ներկայացրեց վարժախաղերի խմբերը, դրանց ղեկավարներին և խորհրդատուներին, պարզաբանեց վարժախաղերի անցկացման կազմակերպական բնույթի հարցերը, պատասխանեց սովորողների հարցերին:
Հրահանգավորման ընթացքում Կրթահամալիրի պետը կարևորեց պրակտիկայի ընթացքում ձեռք բերված հմտությունների և ունակությունների ամրապնդման գործում վարժախաղերի դերը, սովորողների ուշադրությունը հրավիրեց վարժախաղերի առավել առանցքային խնդիրների վրա, իսկ խորհրդատուներին հորդորեց ուշադրության կենտրոնում պահել սովորողների տեսական գիտելիքների պրակտիկ կիրառման ունակությունները և դիտարկել վարժախաղերի կատարելագործման հնարավոր ուղիներն ու միջոցները:
Միջոցառման ավարտին վարժախաղերի խաղային խմբերի ղեկավարներին տրվեցին կոնկրետ կազմակերպական ցուցումներ:

On the 30th of May there was held the instruction of model games of the students of the 4th year of free education of bachelor degree of Law faculty of the Academy of the Educational Complex of Police of RA during academic year 2021-2022. Head of the Educational Complex, police colonel M. Muradyan took participation in the event, Head of the Academy, police colonel G. Grigoryan, representatives of management staff, several officers of various subdivisions of Police of RA as advisers for model games and students of the 4th year of Law faculty of bachelor degree of free based education also presented at the meeting.
Head of the Educational Complex, police colonel G. Grigoryan introduced the groups of model games, its leaders and advisers, clarified issues related to the essence of arranging model games, as well as gave answers on the students’ questions.
During instruction, the Head of the Educational Complex gave importance to the role of model games as during practice students gain skills and strengthen their abilities, the attention was invited on key points of the problem. He also advised the advisers to pay attention on using students’ theoretical knowledge into practice, as well as to observe the improvement of modeling games’ possible ways and methods. At the end of the event the organizational instructions were given to the leaders of modeling games.