ՄԵԿՆԱՐԿԵՑ ՀԱՐՑԱԶՐՈՒՅՑԻ ՓՈՒԼԸ
Հուլիսի 4-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում մեկնարկեց պարեկային ծառայությունում պաշտոնի նշանակվելու համար ուսուցման և վերապատրաստման մրցույթի երրորդ փուլը (հարցազրույց): Հարցազրույցի փուլ են անցել ընդունելության նախորդ երկու փուլերում դրական միավորներ հավաքած  դիմորդները:
Հարցազրույցը զուգահեռաբար իրականացվում է ընդունող հանձնաժողովի կողմից ձևավորված հինգ առանձին հանձնաժողովների միջոցով, որոնցից յուրաքանչյուրի կազմում ընդգրկված է մեկական ներկայացուցիչ՝ ՀՀ ոստիկանությունից, ՀՀ արդարադատության նախարարությունից, հասարակական կազմակերպություններից,  միջազգային գործընկեր կազմակերպությունից, պարեկային ծառայությունից և մեկ հոգեբան:
Հանձնաժողովը նախապես հաստատված հարցաշարի միջոցով ստուգում է դիմորդների հոգեբանական կայունությունն ու ինքնատիրապետումը, հաղորդակցության կարողությունները, արդյունքում՝  ընդհանրական պատկերացում է կազմվում դիմորդի արժեհամակարգի մասին։

СТАРТОВАЛ ЭТАП ИНТЕРВЬЮ
4 июля в Образовательном комплексе полиции РА стартовал третий этап конкурса обучения и переподготовки для назначения на должность в патрульной службе - интервью. На этап собеседования прошли абитуриенты, набравшие положительные баллы на двух предыдущих этапах приема.
Интервью проводится параллельно посредством работы пяти отдельных комиссий, сформированных приемной комиссией, в состав каждой из которых входит по одному представителю от Полиции РА, Министерства юстиции РА, общественных организаций, международных партнерских организаций, патрульной службы и по одному психологу.
Комиссия посредством заранее утвержденной анкеты проверяет психологическую стабильность и самоконтроль абитуриента, коммуникативные способности, в результате формируется общее представление о системе ценностей абитуриента.