Ավանդական հանդիպում ուսումնական տարվա մեկնարկին ընդառաջ
-Արդյունավետ լուծված ամեն մի խնդիր նոր զինակից է մեզ, հաղթահարված ամեն մի բարձունք թիկունք ու ապավեն է՝ շարժվելու առճակատ նոր մարտահրավերներին,-2021-2022 ուսումնական տարվան ընդառաջ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի անձնակազմի հետ հանդիպման ժամանակ իր ելույթում նշեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Մուշեղ Բաբայանը:
Օգոստոսի 31-ին կայացած հանդիպման ժամանակ Կրթահամալիրի պետն անդրադարձավ 2020-2021 ուսումնական տարվա ընթացքում Կրթահամալիրի կատարած աշխատանքներին, շնորհակալություն հայտնեց կրթության որակի բարելավմանը նպաստած ստորաբաժանումների ծառայողներին, իսկ տեղ գտած թերությունների վերացման ու կրթության որակն է՛լ ավելի բարձրացնելու վերաբերյալ տվեց համապատասխան հանձնարարականներ:
Կրթահամալիրի պետն առանձնակիորեն շնորհակալություն հայտնեց անցած ուստարվա ընթացքում մարտահրավերներն արդյունավետ հաղթահարած ուսումնաօժանդակ և պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմին, մասնավորապես՝ ուսուցման առցանց եղանակը բարեհաջող կազմակերպելու համար: Մ. Բաբայանը կարևորեց նաև ՀՀ ոստիկանությունում պարեկային ծառայության համար նախատեսված դասընթացներն արդյունավետ կազմակերպած դասախոսների, ուսումնաօժանդակ անձնակազմի քրտնաջան աշխատանքները՝ ընդունելությունից մինչև դասընթացների ավարտը ցուցաբերած նվիրվածության և ժրաջանության համար:
-Մեր կարևորագույն  առաքելությունն այս տարի մեկն է լինելու. պետք է դժվարը դարձնենք սովորական, սովորականը դարձնենք հեշտ, իսկ հեշտը՝ հաճելի,-այս խոսքերով Կրթահամալիրի պետն ամփոփեց իր ուղերձը Կրթահամալիրի անձնակազմին՝ մաղթելով անվտանգ, խաղաղ և արդյունավետ ծառայություն նոր ուսումնական տարում:
Անձնակազմի հետ հանդիպմանը հաջորդեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի գիտական խորհրդի 2021 թվականի 9-րդ նիստը: Նիստի մեկնարկին  ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի քոլեջի լեզուների  ամբիոնը ճանաչվեց որպես 2020-2021 ուստարվա գիտական գործունեության լավագույն արդյունքներ ցուցաբերած ստորաբաժանում:
Գիտական խորհուրդը, շարունակելով օրակարգային հարցերի քննարկումը, որոշեց հաստատել ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի «Իրավագիտություն» մասնագիտության մագիստրոսի կրթական ծրագրի մասնագիրը, հավանություն տալ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ուսումնական պլաններին, քննարկվեցին նաև ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ամբիոններին կից գիտական խմբակների 2020-2021 ուստարվա գործունեության և ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ամբիոնների 2020-2021 ուստարվա գիտական գործունեության արդյունքները:

ТРАДИЦИОННАЯ ВСТРЕЧА ПЕРЕД НАЧАЛОМ УЧЕБНОГО ГОДА
«Каждый эффективно решённый вопрос - это новый соратник, каждая преодолённая вершина - тыл и опора для движения навстречу новым конфронтационным вызовам», - отметил в своём выступлении во время встречи с личным составом, которая прошла в преддверии 2021-2022 учебного года, начальник Образовательного комплекса полиции РА, генерал-майор Мушег Бабаян.
Во время встречи, состоявшейся 31 августа, начальник Образовательного комплекса коснулся работы, проделанной Образовательным комплексом в течение 2020-2021 учебного года, выразил благодарность служащим подразделений, работа которых способствовала повышению качества образования, дал соответствующие поручения относительно устранения имеющихся недостатков и дальнейшей работы по повышению качества образования.
Начальник Образовательного комплекса выразил отдельную благодарность учебно-вспомогательному и профессорско-преподавательскому составу, в частности, за успешную организацию онлайн-обучения. Бабаян также отметил важность кропотливой работы преподавателей, разработавших эффективные курсы для патрульной службы Полиции РА, выразил благодарность сотрудникам учебно-вспомогательного отдела за преданность и усердие, проявленные на протяжении всего времени курсов: от приема до окончания.
«Мы должны сделать трудное обычным, обычное - легким, а легкое – приятным – в этом будет состоять наша важнейшая миссия в этом году», - этими словами начальник Образовательного комплекса подвел итоги своего обращения к сотрудникам Образовательного комплекса, пожелав всем безопасной, мирной и эффективной службы в новом учебном году.
После встречи с личным составом состоялось IX заседание Ученого совета Образовательного комплекса полиции РА в 2021 году.
В начале заседания кафедра языков колледжа Образовательного комплекса полиции РА была признана подразделением, показавшим лучшие результаты в научной деятельности за 2020-2021 учебный год.
Продолжая обсуждение вопросов повестки дня, Ученым советом, было принято решение утвердить спецификацию магистерской образовательной программы по специальности «Юриспруденция» Образовательного комплекса полиции РА, одобрить учебные планы Образовательного комплекса, также были обсуждены результаты деятельности научных кружков при кафедрах Образовательного комплекса полиции РА и итоги научной работы кафедр Образовательного комплекса за 2020-2021 учебный год.