Հանդիպում ուսանողական խորհրդի հետ
Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության Կրթահամալիրի Ուսումնական վարչության   միջազգային համագործակցության և ՏՏ ներդրման բաժինը  դեկտեմբերի 13-ին հանդիպում ունեցավ ուսանողական խորհրդի անդամների հետ։
Հանդիպումը տեղեկատվական բնույթ էր  կրում, որի շրջանակում ՈւՄ վարչության միջազգային համագործակցության և ՏՏ ներդրման բաժնի պետը սովորողներին ծանոթացրեց  Կրթահամալիրի միջազգայնացմանը միտված գործընթացներին՝ հորդորելով ուսանողներին առավել ակտիվ լինել օտարերկրյա գործընկերների կողմից կազմակերպվող միջոցառումներում մասնակցելու, հետազոտություններ իրականացնելու, ինչպես նաև ամրապնդելու օտար լեզուների իմացությունը։
Նույն բաժի տեսուչ, ոստիկանության կապիտան Ա․ Հարությունյանը ներկայացրեց հեռանկարային ծրագրերը և դրանցում սովորողների մասնակցության առավելությունները։
Հանդիպման ընթացքում սովորողները հանդես եկան առաջարկներով՝ նշելով, թե ինչն է դրդում իրենց սովորել և ավելի ակտիվ լինել որպես ուսանող։ ԿՈԱ և գիտական աշխատանքների բաժնի պետ, ոստիկանության կապիտան Տ.Խաչատրյանն էլ խոսեց գիտությամբ  զբաղվելու կարևորության մասին և նշեց, որ յուրաքանչյուր մտահղացում և գիտական գործունեություն   միմիայն կողջունվի և աջակցության կարժանանա Կրթահամալիրի աշխատակիցների կողմից․ մնում է միայն ցանկությունը։ Կրթահամալիրի ուսանողական խորհրդի նախագահ Հ․ Հարությունյանն իր կողմից ավելացրեց, որ նմանատիպ հանդիպումներն ուսանողների հետ շատ արդյունավետ են և հնարավորություն են տալիս յուրաքանչյուր սովորողի լինել ավելի տեղեկացված և մոտիվացված կրթությամբ զբաղվելու համար, իսկ միջազգային հարթակում կրթահամալիրը ներկայացնելը բացի մեծ պատիվ լինելուց նաև շարժառիթ է լեզուներ սովորելու և ձգտելու երկիրը ներկայացնել միջազգային հարթակներում։

Meeting with the Student Council
On the 13th of December International Cooperation and IT division of the Educational-Methodical department of the Educational Complex of Police of RA had a meeting with student council.
During the informative meeting Head of the International Cooperation and IT division of the Educational Complex of Police of RA, police lieutenant colonel Grigori Davtyan acquainted the students with internalization activities persuaded them to attend the events organized by foreign partners, make researches, as well as improve skills of foreign languages.
Inspector of the same division, police captain A. Harutyunyan presented the upcoming programs and advantages of taking part in that events.
Students presented their ideas related to the motivation of studying being more active as a student. Head of the Division of  Education quality assurance and scientific works, police captain T. Khachatryan  talked about the importance of scientific activity and mentioned that each kind of initiative and scientific activity will be appreciated and supported by the staff of the Educational Complex of Police of RA: a will is enough.
Head of the student council of the Educational Complex of Police of RA H. Harutyunyan mentioned that such kind of meetings with students would be useful, giving opportunity for the students to be more informed and motivated to be engaged in education, as well as to represent the Educational Complex on International platform is not only honorable but also motivation to study languages and present the country during international events.