Հանդիպում ուսանողական խորհրդի հետ
Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության Կրթահամալիրի Ուսումնական վարչության   միջազգային համագործակցության և ՏՏ ներդրման բաժինը  դեկտեմբերի 13-ին հանդիպում ունեցավ ուսանողական խորհրդի անդամների հետ։
Հանդիպումը տեղեկատվական բնույթ էր  կրում, որի շրջանակում ՈւՄ վարչության միջազգային համագործակցության և ՏՏ ներդրման բաժնի պետը սովորողներին ծանոթացրեց  Կրթահամալիրի միջազգայնացմանը միտված գործընթացներին՝ հորդորելով ուսանողներին առավել ակտիվ լինել օտարերկրյա գործընկերների կողմից կազմակերպվող միջոցառումներում մասնակցելու, հետազոտություններ իրականացնելու, ինչպես նաև ամրապնդելու օտար լեզուների իմացությունը։
Նույն բաժի տեսուչ, ոստիկանության կապիտան Ա․ Հարությունյանը ներկայացրեց հեռանկարային ծրագրերը և դրանցում սովորողների մասնակցության առավելությունները։
Հանդիպման ընթացքում սովորողները հանդես եկան առաջարկներով՝ նշելով, թե ինչն է դրդում իրենց սովորել և ավելի ակտիվ լինել որպես ուսանող։ ԿՈԱ և գիտական աշխատանքների բաժնի պետ, ոստիկանության կապիտան Տ.Խաչատրյանն էլ խոսեց գիտությամբ  զբաղվելու կարևորության մասին և նշեց, որ յուրաքանչյուր մտահղացում և գիտական գործունեություն   միմիայն կողջունվի և աջակցության կարժանանա Կրթահամալիրի աշխատակիցների կողմից․ մնում է միայն ցանկությունը։ Կրթահամալիրի ուսանողական խորհրդի նախագահ Հ․ Հարությունյանն իր կողմից ավելացրեց, որ նմանատիպ հանդիպումներն ուսանողների հետ շատ արդյունավետ են և հնարավորություն են տալիս յուրաքանչյուր սովորողի լինել ավելի տեղեկացված և մոտիվացված կրթությամբ զբաղվելու համար, իսկ միջազգային հարթակում կրթահամալիրը ներկայացնելը բացի մեծ պատիվ լինելուց նաև շարժառիթ է լեզուներ սովորելու և ձգտելու երկիրը ներկայացնել միջազգային հարթակներում։

Встреча со Студенческим советом
13 декабря отдел международного сотрудничества и внедрения ИТ управления по учебно-методической работе и развитию Образовательного комплекса полиции Республики Армения встретился с членами Студенческого совета.
Встреча носила информационный характер, в рамках которой начальник отдела международного сотрудничества и внедрения ИТ ознакомил учащихся с процессами, направленными на организацию международной деятельности Образовательного комплекса, призвав учащихся быть более активными в мероприятиях, организуемых иностранными партнерами, проводить исследования, а также укреплять знание иностранных языков.
Инспектор того же отдела, капитан полиции А. Арутюнян представила перспективные программы и преимущества участия в них для учащихся.
Во время встречи учащиеся выступили с предложениями, сделав акцент на том, что мотивирует их учиться и быть более активными в качестве учащихся. Начальник отдела обеспечения качества образования и научной работы, капитан полиции Т. Хачатрян поговорил о важности занятия наукой и отметил, что каждая идея и научная деятельность будут приветствоваться и поддерживаться сотрудниками Образовательного комплекса, остается только желание учащихся. Председатель Студенческого совета Образовательного комплекса А. Арутюнян со своей стороны добавила, что подобные встречи с учащимися очень эффективны и дают возможность каждому учащемуся быть более информированным и мотивированным для повышения своего образования, а представление Образовательного комплекса на международной арене, помимо того, что это большая честь, является также мотивацией для изучения языков и возможностью представлять страну на международных площадках.